LTV Z studijā – labākās Mārtiņa Brauna dziesmas

Šonedēļ Latvijas Televīzijas koncertciklā “Koncerts Z studijā” pirmo reizi izskanēs nevis konkrētas grupas vai solistu priekšnesums, bet komponista darbi. Mārtiņa Brauna smeldzīgās, huligāniskās un visiem mīļās dziesmas izpildīs solisti Ieva Sutugova, Atis Ieviņš un Zane Gudrā, bet pie klavierēm sēdīsies pats komponists.

Vienmēr mainīgais Mārtiņš Brauns – komponists, taustiņinstrumentālists, dziedātājs un piedziedātājs, mazliet arī dzejnieks un rīmju meistars – savos darbos ir gan romantisks un dramatisks, ironisks un pat huligānisks. “Laiks ir attīstība, arī mūzikā,” saka pats komponists. 

Brauna skaņdarbi ir skanējuši un arvien skan ļoti svarīgos notikumos – sākot ar Mikrofona aptaujas noslēguma koncertu, aktiera Edgara Liepiņa koncertprogrammu “Tas, ko Zenta neatļāva”, Jaunatnes teātra izrādi ”Mauglis” un lugas “Alberts” iestudējumu uz Drāmas teātra skatuves, beidzot ar joprojām brīnišķīgu kinomūziku un emocionālu leģendārās dziesmas “Saule, Pērkons, Daugava” izpildījumu dziesmu svētku noslēgumā. 

Šajā pusgadsimtā, kurā komponists Mārtiņš Brauns ir radījis un aizvien rada visdažādāko stilu un žanru mūziku, viņa “darbos” nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, un “nedarbos” – ne humora, ne ironijas. Kopā ar komponistu uz skatuves kāps solisti – Ievu Sutugova, Atis Ieviņš, Zane Gudrā, kā arī talantīgi instrumentālisti – Mārcis Auziņš, Toms Poišs un Rūdolfs Dankfelds. “Koncertā Z studijā” izskanēs pa skaņdarbam no dažādām Mārtiņa Brauna daiļrades desmitgadēm vienotā un mūsdienīgā stilistikā, kas atgādinās par komponista daudzveidīgo mūziku – no “Daugaviņas” līdz pat “Bitīt matos”.

Pirms koncerta mūziķus uz īsu sarunu aicinās LTV raidījumu vadītāja Kristīne Komarovska. 

“Koncerts Z studijā. Mārtiņš Brauns” – 23. janvārī, plkst. 21.00 LTV1 un REPLAY.lv. Koncertu būs iespējams vērot arī LTV un REPLAY.lv Facebook lapās. 

Uzsveram, ka koncertu ierakstu laikā tiek un tiks ievēroti visi drošības noteikumi. Koncerta scenogrāfija un kadrējums veidots tā, lai visi iesaistītie, arī mūziķi uz skatuves, varētu ievērot atbilstošu un drošu distanci. Uzsveram, ka drošības apsvērumu dēļ ieraksta laikā studijā atrodas tikai mūziķi un tie LTV darbinieki, kuri iesaistīti ieraksta nodrošināšanā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar