Latvijas Televīzijas raidījumā “Īstās latvju saimnieces” uzvar Nora Poiša

Par Latvijas Televīzijas raidījuma “Īstās latvju saimnieces” šīs sezonas uzvarētāju kļuvusi Nora Poiša no Sēlijas, iegūstot galveno balvu – 1000 eiro. Septiņos raidījumos septiņas saimnieces no Zemgales, Vidzemes, Sēlijas, Latgales un Kurzemes rādīja savu kulināro meistarību un pārsteidza ar viesmīlību.

Par sevi Nora Poiša teic: “Man ļoti patīk strādāt un redzēt sava darba augļus!”. Kopā ar vīru Mārtiņu viņa atjauno Lielbornes muižu, kas atrodas dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā, aizsargājamo ainavu apvidū Augšdaugava. Saimniece uzaugusi Gaujas krastos, bet tagad izbauda dzīvi vietā, kur Daugava met vienu no lokiem. Nora labprāt uzņem muižā ciemiņus un piedāvā viņiem izsmalcinātus ēdienus no vietējām izejvielām: “Mēs pasniedzam to, kas dabūjams svaigs un garšīgs šodien.”

Citas saimnieces Noru raksturo kā jautru, enerģisku, ļoti noteiktu un mērķtiecīgu – viņa esot īsta muižniece! Izsmalcinātajā vakarā Lielbornes muižā saimniece uzkodām bija sagatavojusi topinambūra čipsus, pašu dārzā izaudzētu meloni un cidonijas, kā arī vīngliemežus. Turpinājumā Nora bija sarūpējusi restorāna cienīgu maltīti ar vietējo halloumi sieru, cūkgaļas ribiņām burbona un barbekjū glazūrā un četru veidu desertiem.

“Ne mirkli nešaubījos, ka man ir jāpiedalās raidījumā, un, protams, esmu par to priecīga. Raidījums stiprināja manu pārliecību par saviem spēkiem un varēšanu. Tas deva iespēju salīdzināt sevi ar citām saimniecēm, smelties labās prakses piemērus un septiņas dienas vasarā vienkārši doties viesībās. Esmu ļoti pateicīga skaņu operatoriem, kuri spēja noklusināt skaņu, kad pārāk skaļi smējos vai nepareizi dziedāju – tas ļāva televīzijas ekrānā izklausīties normālai. Dāmām klātienē gan nācās paciest. Kā jūtos? Godīgi, fantastiski! Viesības Lielbornes muižā biju saplānojusi tā, lai attaisnotu savu muižnieces godu, bet spētu parādīt, ka esmu īsta latvju saimniece. Es varu ne tikai uzvilkt svētku kleitu un izrīkot, bet arī pati strādāt ķēķī ar pilnu jaudu, bet pats svarīgākais – ar prieku rūpēties un padomāt par saviem viesiem no ierašanās līdz pat mājās došanās brīdim,” teic Nora Poiša. 

Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” septītajā sezonā piedalījās arī Elīna Cēsniece, kura saimnieko smiltsērkšķu dārzā “Zelt” Zemgalē, Āraišu vējdzirnavu saimniece Vineta Cipe, Ināra Zadaua, kura saimnieko “Ziedkalnos” Rembates pagastā, Sanita Matule no Antiņciema Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, Anna Macāne, kura saimnieko “Zvejniekos” Lubāna ezera krastā, kā arī Bērzciema zvejnieku sētas “Dieniņas” saimniece Iveta Celkarte.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar