Ko tu klausies ikdienā? Mūzikas tendences šogad

Gan tas, kādu mūziku klausāmies ikdienā, gan tas, kādā veidā to darām, laikā gaitā piedzīvoja zināmas pārmaiņas, tendencēm nomainot vienai otru. Jaunākās filmas un seriāli, kā arī sociālo tīklu popularitāte ietekmē pasaulē vadošās mūzikas žanru tendences un pat dziesmu topus. Lai šogad paplašinātu savu mūzikas bibliotēku ar visaktuālākajiem skaņdarbiem, tehnoloģiju uzņēmuma eksperts ir apkopojis svarīgākās tendences mūzikas industrijā.

Jaunas tendences uz katra stūra

Mūsdienās par jaunām dziesmām un skaņdarbiem var uzzināt neskaitāmos veidos, taču ir pāris veidi, kas ir īpaši “tendenču noteicēji”. 

Aktivizējoties dažādām filmu, seriālu un mūzikas straumēšanas platformām, izklaidējošs saturs ir kļuvis pieejams teju jebkuram, kā rezultātā ir vieglāk sekot līdzi aktuālajām izmaiņām populārākajos mūzikas žanros. Lielais skaits jauno filmu un seriālu ietekmē arī mūzikas industriju, daudzām dziesmām piedzīvojot atgriešanos radio dziesmu topos. Tieši tādā veidā dziesma “Running Up That Hill” piedzīvoja vienu no lielākajiem kāpumiem atskaņošanas skaita ziņā vairāk nekā 35 gadus pēc dziesmas izlaišanas. Tas pats attiecas arī uz videospēlēm, kurās tiek izmantoti konkrēti skaņu celiņi, kurus spēlētāji vēlāk aktīvi klausās arī mūzikas straumēšanas platformās un veido tematiskos dziesmu sarakstus.

“Līdzīga ietekme ir vērojama arī no sociālajiem tīkliem, it sevišķi “TikTok”. Atšķirībā no filmām un seriāliem, šajā platformā lietotāji paši veido īsu un kodolīgu saturu, rediģējot dažādus video ar sevis izvēlētiem skaņu celiņiem no jaunām vai senākām dziesmām. Jo trāpīgāka dziesma ir pievienota konkrētajam video, jo lielāka iespēja, ka gala rezultāts uzsāks jaunu tendences vilni, kas liks arī citiem lietotājiem vēlēties dalīties savā interpretācijā par to pašu dziesmu vai pievienot dziesmu savu mīļāko dziesmu sarakstam,” skaidro Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers.

Dziesma nav vienīgais klausāmais formāts

Līdz ar dažādām mūzikas tendencēm ir pamainījies arī klausāmais skaņdarba formāts. Dziesmas nekur nepazudīs, taču paralēli tām lielu atzinību iegūst skaņas ierakstu alternatīvas.

Viens no aktuālākajiem formātiem ir skaņas ainavas, kas pēdējā laikā guvušas īpaši lielu popularitāti, jo vairumos gadījumu palīdz relaksēties vai koncentrēties kāda uzdevuma veikšanai. Tam seko koncerti un koncertfilmas, kas pandēmijas laikā palīdzēja nodrošināt klātbūtnes efektu, bet tagad saglabā popularitāti, pateicoties klausītāju vēlmei sadzirdēt dziesmu un vokālistu autentisko skanējumu. Savukārt podkāsti ir kļuvuši par atzītu veidu, kā klausīties intervijas, sarunas vai arī izglītojošas lekcijas brīvajā laikā.

“Aktualizējoties dažādiem skaņdarbu veidiem un meklējot ērtākos veidus, kad ļauties klausīšanās pieredzei, aktuāls ir arī atskaņošanas veids. Mūsdienās īpaši svarīga ir skaņas kvalitāte, lai sadzirdētu būtiskas nianses, piemēram, koncertu ierakstos. Tāpēc jaunākie skaļruņi un austiņas ir aprīkotas ar augstas izšķirtspējas skaņas tehnoloģijām, lai atskaņojuma kvalitāte būtu tuvu dzīvē dzirdētajam. Iestatot savai gaumei atbilstošu ekvalaizera režīmu jaunajām Huawei FreeBuds 5i bezvadu austiņām, klausītājs var pielāgot savai dzirdei vēlamo basu līmeni un skanējuma kvalitāti, taču īpašiem mūzikas baudīšanas brīžiem noderēs apkārtējo trokšņu slāpēšana,” stāsta M. Tillers.

Lai šis gads būtu muzikāliem piedzīvojumiem bagāts, jāatceras retu reizi izkāpt no savas komforta zonas un iedvesmoties no aktualitātēm sociālo tīklu un filmu straumēšanas platformās. Tā būs iespēja ne tikai uzzināt par jaunākajiem mūziķu veikumiem, bet arī atsaukt atmiņā sen aizmirstu klasiku.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar