Ķiršu ģimene un «Knīpas un Knauķi» valsts svētkos dāvina dziesmu «Draudzība»

Šonedēļ, kad svinam Latvijas valsts proklamēšanas 102.gadadienu, klajā nāk bērnu vokālā ansambļa «Knīpas un Knauķi» un dziedātājas Rūtas Dūdumas-Ķirses kopdarbs – komponista Jāņa Ķirša un dzejnieces Ingas Cipes dziesma «Draudzība», kuras ierakstā piedalījies arī pazīstamais perkusionists Nils Īle. Šis ir jau otrais singls no topošās programmas «Emociju pētnieki», kas klajā nāks 2021.gada pavasarī un kurā divpadsmit emocijas mūzikas valodā «tulkos» divpadsmit komponisti. Pirmā dziesma, ar kuru tika iepazīstināti klausītāji, bija Andra Sējāna dziesmiņa «Prieks», kas tika publiskota oktobra sākumā.

«Novēlam viens otram dot un saņemt spēkus un uzmundrinājumu sirsnīgā un patiesā draudzībā,» aicina dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse, savukārt dziesmas autors Jānis Ķirsis atklāj, ka ar «Knīpām un Knauķiem» sadarbojas jau ļoti sen un ka priecājas par iespēju satikties un sadraudzēties ar bērniem dziesmā.

Projekta un «Knīpas un Knauķu» vadītāja Edīte Putniņa stāsta, ka visām topošā cikla dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe: «Viņas dzejoļi ir kļuvuši par iedvesmu daudziem komponistiem, jo Inga raksta dziļi patiesi un gaiši. Pavisam droši arī cikla «Emociju pētnieki» dzejoļi piedzīvos vairākas dzīves mūzikā, un tas ir skaisti!». Viņa arī uzsver, ka, atzīmējot savu 50. jubilejas sezonu, «Knīpas un Knauķi» aicina visas Latvijas ģimenes un bērnus doties savu emociju pētniecības ceļā, lai tās labāk saprastu, izjustu, apzinātos un nosauktu vārdā, un lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk.

Dziesmu albumu papildinās īpašas emociju pētnieku darba lapas pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas ar radošu uzdevumu un vērot rosinošu jautājumu palīdzību mudinās apzināt un iepazīt savas emocijas. Topošā albuma vizuālo noformējumu veido vairāku literāru izdevumu un mūzikas albumu ilustratore Estere Betija Grāvere.

Albums top ar programmas «Rimi Bērniem» atbalstu, uzsverot, cik svarīgi, lai Latvijas nākotni veidotu harmoniski un inteliģenti jauni cilvēki. «Mēs priecājamies kopā ar «Knīpām un Knauķiem» dot Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas. Dziesmas, dzejoļi un rotaļas ir lielisks un atraktīvs veids, kā bērniem apgūt šīs jaunās zināšanas un nostiprināt esošās. Arī pieaugušie, klausoties dziesmas un darbojoties kopā ar bērniem, varēs ne vien paši labāk izprast dažādo emociju būtību, bet arī tās vairāk iepazīt kopā ar saviem mazajiem emociju pētniekiem,» uzsver Madara Kivkucāne, “Rimi Bērniem” zīmola vadītāja.

Jaunais albums klajā nāks nākamā gada pavasarī, bet «Knīpu un Knauķu» 50 gadu jubilejas koncerts notiks 2021. gada 8. maijā Ķīpsalas hallē.

Foto: publicitātes (R.Mūrnieks)

TOP Komentāri

avatar