Kā izvēlēties skābes saturošus kosmētikas līdzekļus?

Samazinoties saules intensitātei, arvien plašāk tiek lietoti ādas kopšanas līdzekļi ar skābēm. Taču, vai šādi līdzekli ir piemēroti ikvienam? Kādiem nolūkiem tos lieto? Kā šos līdzekļus lietot pareizi un kādi īpaši piesardzības pasākumi jāievēro, izvēloties šādus produktus? Padomos dalās BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.

Kā skaidro skaistuma konsultante, skābes saturošus ādas kopšanas līdzekļus lieto ar mērķi atbrīvot ādu no melnajiem punktiņiem jeb komedoniem, attīrīt ādu no tās atmirušajām šūnām, padarīt to mīkstu, gludu un starojošu. Taču jāņem vērā, ka mūsu āda ir dažāda, tādēļ dažiem ādas tipiem skābes saturošie produkti sniegs labus rezultātus, savukārt citiem tie ir jālieto īpaši piesardzīgi, lai efektu nepārvērstu par defektu.

Ir pieejami dažādi produkti, kas satur skābes. Ikdienas lietošanai pieejami losjoni, ko var likt zem nakts krēma vai vienus pašus. Tāpat ir pieejami serumi un pīlinga maskas. Lai izvēlētos sev piemērotākos produktus, ir jāsaprot, kāds ir jūsu ādas tips un stāvoklis un kādu problēmu vēlaties atrisināt.

Kā skābes darbojas?

Populārākās kosmetoloģijā ir AHA jeb alfahidroksiskābes (glikolskābe, pienskābe un mandeļskābe) un BHA jeb betahidroksiskābes (salicilskābe), kā arī PHA jeb polihidroksiskābes (laktobionskābe). Atmirušās šūnas krājās uz mūsu ādas, epidermas slānis kļūst biezāks – veidojas hiperkeratoze. Ar skābju palīdzību varam attīrīt ādu no šīm atmirušajām šūnām, tādējādi padarot ādu gludāku un starojošāku.

Būtiska ir arī skābju koncentrācija līdzekļos. Tā, piemēram, AHA skābe zemā koncentrācijā (zem 4%) spēj noturēt mitrumu epidermā. Savukārt, ja koncentrācija ir lielāka par 4%, tad skābe ir eksfoliants jeb līdzeklis, kas attīra ādu no tās atmirušajām daļiņām. Skrubji un birstes sejas ādai sniedz īslaicīgu rezultātu, savukārt skābes to dziļi attīra, noņem atmirušās šūnas, kā arī palīdz kopjošai kosmētikai darboties efektīvāk, jo tā varēs labāk uzsūkties ādā.

Taukainas ādas glābiņš

Ja āda ir taukaina, tad atmirušās raga kārtas daļiņas aizsprosto poras un traucē sebuma izdalīšanos no tām, tādējādi veidojas slēgtie komedoni – iesprostota sebuma punkti uz ādās. Savukārt sebumam saskaroties ar gaisu, tas oksidējas, un veidojas atvērtie komedoni jeb melnie punkti. Šādas taukainai un kombinētai ādai raksturīgas problēmas gadījumā īpaši piemēroti ir produkti ar augļuskābēm, kas spēj sniegt redzamu efektu un palīdzēt šo problēmu risināšanā un novēršanā. Turklāt augļuskābes palīdzēs izlīdzināt un reģenerēt ādu.

Sausai ādai – īpaši piesardzīgi!

Sausai ādai komedoni un paplašinātas poras nav raksturīgas, taču arī sausas ādas īpašnieki mēdz sūdzēties par nevienmērīgu ādas krāsu, blāvumu un ādas nelīdzenu. Šādos gadījumos var palīdzēt skābes saturoši produkti, taču sausas un jutīgas ādas gadījumos tie ir jālieto īpaši piesardzīgi! Sausas un jutīgas ādas īpašnieki nedrīkst lietot produktus ar augstu skābju koncentrāciju, pat, ja to piedāvā kosmētiķis! Prognozēt ādas reakciju nespēj neviens, bet sekas izjutīs tikai jūsu āda. Šāds eksperiments beigsies ar izsitumiem, ādas lobīšanos, sūrstošām, dedzinošām sajūtām, savilktu sejas ādu. Sausas un jutīgas ādas gadījumā skābju procents produktā nedrīkst pārsniegt 15%, turklāt tas nav domāts ikdienas lietošanai! Šādu produktu var lietot divas reizes nedēļā.

Jāsaprot, ka mūsu ādai ir dabīgā hidrolipīdu kārta, kura pasargā mitrumu mūsu ādā. Ja āda ir ļoti sausa, īpaši uzmanīgi jālieto ne tikai eksfoliejošus, bet arī skābes saturošus produktus. Ļoti jutīgas, reaktīvas ādas gadījumā jābūt maksimāli piesardzīgiem, izvēloties šādus produktus.

Pareiza lietošana un piesardzība

Pēc skābes saturošu produktu lietošanas, atmirušās šūnas būs nolobītas, āda atgūs mirdzumu un veselīgu krāsu. Taču neaizmirstiet arī par dziļu mitrināšanu! Jo skābes saturošie produkti, vienkāršiem vārdiem sakot, ir kontrolēta ādas traumatizācija, kura veicina reģenerāciju un izlīdzina reljefu, kā arī sašaurina poras, regulē sebuma izdalīšanos, mazina postakne un fotonovecošanas radīto hiperpigmentāciju. Kad virsējā kārta ir nolobīta, mitrinošie serumi un krēmi strādās efektīvāk, skaidro N. Garviļčenko.

Tas, vai jums šādi produkti der vai neder, var saprast, tikai tos izmēģinot. Taču neaizmirstiet par piesardzību! Ja parādās diskomforts, izsitumi, sūrstošas, dedzinošas un velkošas sajūtas, apsārtums vai citas ādas kairinājuma pazīmes, tas nozīmē, ka esat aizrāvies un skābes saturs produktos bijis par augstu. Ja veicāt procedūru pie kosmētiķa, tad izvēlētajos līdzekļos skābes koncentrācija priekš jums bija par augstu. Šādā gadījumā skābes saturošu produktu lietošana ir noteikti jāpārtrauc un jālieto produkti, kas domāti jutīgai ādai. Ja simptomi nepazūd, sazināmies ar dermatologu.

Rūpējieties par savu ādu saudzīgi un atbildīgi, izvēloties tai piemērotus produktus!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar