Jauniešus aicina kļūt par Slīteres Nacionālā parka jaunajiem reindžeriem
Lai veicinātu jauniešu izpratni par dabas saglabāšanu un mudinātu brīvo laiku pavadīt aktīvi dabā, Dabas aizsardzības pārvalde piektdien, 20. augustā, interesentus vecumā no 12 līdz 16 gadiem aicina uz Slīteres Nacionālā parka (SNP) jauno reindžeru dibināšanas pasākumu – dabas ekspedīciju ar āķīgiem uzdevumiem nacionālā parka labākai iepazīšanai.
“Jauno reindžeru iepazīšanās pasākumā gaidīsim ikvienu bērnu un jaunieti, kurš vēlas vairāk laika pavadīt aktīvi darbojoties dabā, ir gatavs iegūt jaunus draugus un doties aizraujošās dabas izziņas ekspedīcijās, monitoringos, orientēšanās uzdevumos, spēlēs, dabas saglabāšanas talkās, tādā veidā izzinot Slīteres Nacionālā parka dabas vērtības,” saka pasākuma organizatore, SNP jauno reindžeru vadītāja Baiba Ralle.
Pirmajā pasākumā jauniešus sagaidīs gan iepazīšanās uzdevumi, gan dabas ekspedīcija, gan kopīga vakarēšana pie ugunskura. Sīkāka informācija par pasākumu un pieteikšanās – pa tālruni 28611079 vai e-pastu baiba.ralle@daba.gov.lv.
Pasākums 20. augustā būs aizsākums turpmākai jauno reindžeru pasākumu sērijai. Tie plānoti skolēnu brīvlaikos, dažkārt brīvdienās, nodrošinot izzinošas aktivitātes un iesaistot bērnus un jauniešus dabas saglabāšanas pasākumos visa gada garumā. Vairākas reizes gadā tiek organizēti arī kopīgi pasākumi ar citu aizsargājamo dabas teritoriju jaunajiem reindžeriem.
Latvijā patlaban darbojas četras jauno reindžeru grupas Gaujas, Ķemeru, Rāznas nacionālajos parkos, kā arī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Katrā no tām ir iesaistījušies 10–20 jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Jaunieši ikdienā piedalās nacionālo parku darbībā, attīstībā un dabas aizsardzībā – dodas dabas izpētes pārgājienos, brīvprātīgi rūpējas par dabas vērtību saglabāšanu, piedaloties dabas talkās, un palīdz Pārvaldes speciālistiem un vides inspektoriem dažādu pienākumu veikšanā. Jaunie reindžeri dod nozīmīgu ieguldījumu arī aizsargājamo dabas teritoriju apmeklētāju izglītošanā.
Jauno reindžeru kustība ir starptautiska un Eiropā tās aizsākumi meklējami 2002. gadā, kad Eiropas dabas un nacionālo parku jeb Eiroparka federācija (Europarc Federation) izstrādāja tāda paša nosaukuma programmu, kuras galvenais mērķis – caur dažādām praktiskām aktivitātēm, arī neformālo izglītību – veicināt jauniešu izpratni un ieinteresētību dabas izzināšanā, dabas aizsardzībā, kā arī vietējo dabas un kultūrvēsturisko objektu saudzēšanā.
Audiovizuālais materiāls: publicitātes
TOP Komentāri