Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau otro gadu Kuldīgā stāda kulturālos kartupeļus

Atzīmējot Imanta Ziedoņa dzimšanas dienu, 3. maijā Kuldīgā, Pārventas parkā, jau otro gadu Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” stāda kulturālos kartupeļus. Līdz ar kulturālo kartupeļu stādīšanu fonda komanda atklāj arī “Kartupeļu Lauka Radio” (KLR) otro sezonu.  

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai, kulturālo kartupeļu lauks stādīts goda dreļļu rakstā. Imanta Ziedoņa muzeja krājuma glabātāja, māksliniece Velga Vītola šogad kartupeļu lauku veidojusi kā svētku galdautu, kura pamatelements ir saules vedējs Ūsiņš. Ūsiņš ir ziedoņa un plaukšanas dievība latviešu mitoloģijā, gaismas un pavasara simbols. Lai arī šogad kulturālo kartupeļu lauks būtu ziedoša glezna, izlūkoti kartupeļu stādi, kas zied dažādos toņos, līdzās kartupeļiem plānots stādīt arī kāpostus un zirņus. 

Kulturālo kartupeļu lauks Kuldīgā, sadarbībā ar Kuldīgas novada domi, pirmo reizi iestādīts pirms gada, apliecinot Imanta Ziedoņa pārlaicīgo darbu “Kurzemīte”. Šogad aprit 50 gadi kopš Imants Ziedonis izdevis grāmatu “Kurzemīte”. “Grāmatā Imants raksta par cilvēkiem, pilsētām, to vēsturi un dabu. Ziedonis raksta par neviltotu labestību, ko viņš meklē cilvēkos, par mūsu kolektīvās atmiņas esamību un neesamību reizē, par cilvēku spēku un potenciālo ietekmi uz notiekošo. Manuprāt, visas grāmatā paustās domas un atziņas ir joprojām aktuālas, tādēļ tās ir kā pamats KLR aktivitātēm”, stāsta KLR vadītājs Emīls Lukjanskis. Kartupeļu Lauka Radio komanda radio otrajā sezonā aicina kopradīt platformā “Patreon”, kurā  ikviens var līdzdarboties un kļūt par “labieti” – KLR ideju atbalstītāju. Pēc Imanta Ziedoņa domām, labietis ir cilvēks ar izkoptu garīgo stāju, tāds, uz kuru var paļauties. Visi labieši varēs līdzdarboties Latvijas skaistuma atklāšanā, piedalīties talkās, baudīt slepenus koncertus un nokļūt citos, īpaši labiešiem radītos, pasākumos. Par labieti var kļūt šeit: https://ej.uz/KLR-Labietis.

KLR fokusā ir grāmatas “Kurzemīte” pētniecība un tajā pausto vērtību materializēšana. Šosezon paredzēti vairāki jauni projekti, kas izceļ izcilus latviešus pasaulē, meklē mūsdienu Raiņa “Antiņus” un Ziedoņa “Spīdolas” un aktualizē Latvijas dabas, kultūras vērtības. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar