Ieguldot 25 tūkst. eiro, “Latvijas Maiznieks” nāk klajā ar atjaunotu produktu sēriju “Latvijas Graudu maize”

Pašmāju maizes ražotājs “Latvijas Maiznieks” papildinājis produkcijas klāstu, radot maizes sēriju “Latvijas Graudu maize”. Tajā iekļauti 10 maizes veidi, tostarp jau iepriekš zināmi produkti ar uzlabotu sastāvu, kā arī izstrādāti divi jauni – pilngraudu un melnā maize ar sēklām. Sērijas izveidē ieguldīti ap 25 tūkstoši eiro.

Jaunajā sērijā iekļauti jau patērētājiem labi zināmie “Sabiles” rudzu un “Līgatnes” saldskābās maizes kukulīši, kā arī “Pavasara” sēklu un kliju maizes, kas nu bagātinātas ar graudiem. Jaunums ir uzturvielām un šķiedrvielām bagātā pilngraudu maize, kā arī melnā maize ar sēklām.

“Atjaunotajā maizes sērijā esam apvienojuši jau patērētāju uzticību iemantojušos produktus, uzlabojot to sastāvu, kā arī iekļāvuši jaunus. Atslēgvārds šai maizes sērijai ir graudi, tostarp diedzēti graudi, kas ir īpašs, ilgāku laiku paņemošs graudu izturēšanas process. Lai iegūtu diedzētus graudus, tie tiek mērcēti ūdenī un diedzēti, līdz tiem izdīgst asni. Kamēr asnu garums nepārsniedz kodola garumu, tie tiek uzskatīti par veseliem graudiem,” stāsta “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Graudu diedzēšana jeb fermentācija ir bioķīmisks process, kura rezultātā fermentu klātbūtnē molekulas sadalās. Kad graudiem izdīgst asni un sasniedz nepieciešamo izmēru, sākas fermentācijas process, kura laikā graudu temperatūra un fermentu aktivitāte palielinās. Kad šis process noslēdzas, graudi iegūst tumšu krāsu, saldenu garšu un iesala aromātu. Tas bagātina maizes garšu un ļauj ievērojami samazināt cukura daudzumu maizes pagatavošanas procesā.

Diedzēti graudi ir bagāti ar A un B grupas vitamīniem, minerālvielām, aminoskābēm, šķiedrvielām, enzīmiem un citām vielām.

Visas sērijas maizes var atpazīt pēc vienota stila iepakojuma un īpašā “Latvijas Graudu maize” logotipa. Ikgadējā Baltijas pārtikas izstādē “Riga Food 2019”  jaunajai maizes sērijai piešķirta zelta medaļa par labāko iepakojumu.

Atjaunotās sērijas maizes jau pieejamas veikalu plauktos.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar