Lieliskas idejas, kā izbaudīt rudeni Alūksnē

Ņem līdzi omi, opi, trāpi mērķī un piedzīvo Zelta rudeni Alūksnē! Pirms tam ieskaties ideju ceļvedī ģimenēm, kur Alūksnē gūt krāsu gammās bagātākās rudens sajūtas un krāsainākos foto mirkļus. Baudi – nesteidzīgi!

Alūksnes rudens ainavā ir ieskauts Muižas parks, kas pārsteidz ar simbolisku baronu klātbūtnes esamību un ceļojumu laika kapsulā. Novērtējiet paši mazās arhitektūras bagāto klāstu – Granīta obelisku, Pomonas templi, Apaļo un Ovālo strūklaku, Putnu paviljonu, Aleksandra paviljonu, granīta soliņus, čukstošo laternu, Fītinghofu dzimtas Mauzoleju.

Ieraugiet, kā rudens krāsas spēlējas ar varavīksnēm strūklakās pie Jaunās pils vai Alūksnes ezerā, kad dosieties pāri tiltam uz Alūksnes Pilssalu! Tur lepni un spītīgi stāv varenās 14.gs Livonijas ordeņa pilsdrupas!

Uz Tempļakalna ielas Gājēju tilta, katras stundas pirmajās 15 minūtēs, rudens noskaņu pastiprina muzikāls baudījums dvēselei, vakara stundās atmosfēru bagātinot ar krāšņu gaismu spēli ezera atspulgā!

Tempļakalna parks, ja raugās pāri ezeram no Jaunās pils vai Muižas parka puses, padara Alūksni par augstāko pilsētu Latvijā. Kalna virsotni rotā granīta Rotonda – Slavas templis, ko 1807. gadā licis uzcelt barons fon Fītinghofs. Uzkāpjot pašā virsotnē, paveras elpu aizraujošs un gleznas vērts skats! Kā uz delnas – ezers, Pilssala,  Alūksnes Jaunā pils ar parku! Turpat blakus ir gājēju tiltiņš, saukts par Saules tiltu.

Baudiet pilnu krāsu paleti zelta rudens, ko sniedz 37,8 metrus augstais Alūksnes skatu tornis, aicinot ikvienu doties 153 pakāpienu izaicinājumā!

Apjūsmojiet Alūksnes ezeru, Tempļakalna  parku, salas un pilsētu no putna lidojuma! Darba laiks skatu tornim skatāms šeit!

Putnu vērošanas vietā, Tempļakalna parka ezera pakājē, pārliecinieties paši, cik daudz un tieši kādas putnu sugas dzīvo un labprāt ciemojās Alūksnes ezerā!

Tveriet rudens ainavu mirkļus ar kuģīti “Marienburg” vai plostu “Kaija”, dodoties izbraucienā pa Alūksnes ezeru, uzzini Alūksnes pilsētas interesanto vēsturi no senatnes līdz pat mūsdienām un novērtē šejienes kultūrvēsturisko bagātību!

Divu kilometru attālumā no Alūksnes pilsētas “Mežiniekos” atrodas labiekārtots Disku golfa laukums ar deviņiem groziem! Svaigs gaiss, enerģētiska  vieta, kur rast kopības sajūta un attīstīt sacensības garu!

Viesojoties, izzini un piedzīvo, kā Alūksnes vēsture sadzīvo ar mūsdienām!

Baronu fon Fītinghofu  aura un atstātais mantojums pārsteigs un neatstās vienaldzīgu, viesojoties Alūksnes Jaunajā pilī – 19.gs Tjūdoru neogotikas arhitektūras piemineklī! Pilī darbojas Alūksnes muzejs, kas sevī glabā Alūksnes pilsētas vēsturi laikmetos, Fītinghofu dzimtas zelta dzīsla, gleznu izstādes, manīgās ekspozīcijas, kā arī piedāvā daudzveidīgus tematiskos pasākumus! Neapšaubāmi, vilinošs piedāvājums Alūksni iepazīties, dodoties ekskursijā ar Velorikšu!

Bērni sajūsmu radīs Dabas muzejā “Vides labirints” iepazīstot putnu dziesmas, zemes dzīles un pasaules ūdeņu pieskāriena elpu, ejot cauri Vides labirintiem, kuru nobeigumā būs nonākuši pie pasaules brīnumiem! Apskatiet vienu no lielākajām fluorescento minerālu kolekcijām Eiropā!

Alūksnes Bānīša stacijas multimediālajā  ekspozīcijā, kas ir izveidota vairāk nekā 100 gadus vecā restaurētā Bānīša bagāžas šķūnī, senatni un tagadni caur daudziem interesantiem stāstiem un īpaši izveidotiem piedāvājumiem gan lieliem, gan maziem, izdzīvosiet paši!

Jaunums!! Ikviens būs gaidīts kļūt par mīklaino apstākļu atrisinātāju un uzsākt slepeno izmeklēšanu spēli “Dzelzceļa detektīvs”! Atrodi pavedienus, norādes, atrisini mīklainas situācijas, atklāj “noziedznieku” un pierādi, ka tieši Tu esi labākais detektīvs Alūksnes Bānīša stacijā! Alūksnes Bānīša stacija piedalās 3+ karšu programmā!

Tad, kad būs iepazīts pilsētas raksturs un daba, tiks nobaudīti Alūksnei tik raksturīgie Profitroļi, ir vēl viens dabas sagatavots pārsteigums – pašā Igaunijas pierobežā, 25 kilometrus no Alūksnes – Dabas idille Veclaicenē!

Aizsargājamais ainavu apvidus Veclaicene, kura galvenais tūrisma resurss ir ainava, patiesi aizraus ar savu saglabāto dabas vērtību. Un pārsteigs ar neskaitāmiem ezeriem, upītēm, pakalniem un pauguriem, velomaršrutiem, gleznainajām dabas takām. Vienu no visstāvākajiem Latvijas pilskalniem, Drusku pilskalnu un tās nogāzes, pievarēt palīdzēs jaunizveidotās takas kāpnes.

Elpu aizraujoši skati pāri koku galotnēm, mozaīkainavas un vēlie rudens saulrieti tiek apsolīti, veroties no Dēliņkalna vai Kornetu skatu torņa platformas! Visu tūrisma informāciju par Veclaicenes apvidu iegūsiet arī šogad izveidotajos Pašapkalpošanās Tūrisma informācijas punktos, kas ir izbūvēti pašā Kornetu centrā un autoceļa A2 Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža (Veclaicene) 191,5 kilometra stāvlaukumā.

Bez tā visa, Dabas draugiem, kas alkst pēc miera, savu domu sakārtošanas, restartēšanās, rudens miglas virs ezera horizonta, laivošanas, maltītes vai dziesmām pie ugunskura, ir izveidotas un šovasar atklātas Dabas mājas piecu ezeru krastos! Vēl pilnīgākai atpūtai, rudens daba dāvā arī makšķerēšanas, putnu vērošanas, sēņošanas un ogošanas iespējas! Iesakām vērst uzmanību Dabas māju idejai – tā ir būšana dabā, kas ikvienu pārsteigs ar savu šarmu tās vienkāršībā!  Video mierpilnai iedvesmai Māra Oltes stāstījumā un skatījumā.

Pirms brauciet baudīt Alūksnes ziemas kupenas, lāstekas un leduspuķes, pārliecinieties paši, ka bez biatlona un slēpošanas, zemledus makšķerēšanas un ziemas auto rallija sacensībām, mums ir arī ļoti skaists, ar īpašu krāsu paleti bagātināts zelta rudens!

Foto: visitaluksne.lv/Ainars Gaidis

TOP Komentāri

avatar