“HIM” līderis Latvijā prezentēs savu jauno soloalbumu: “Tas ir tilts starp HIM un nākotni”.

Šī gada 16. aprīlī gotiskās rokgrupas “HIM” līderis Ville Valo sava jaunākā albuma “Neon Noir” koncerttūres ietvaros uzstāsies Rīgā, koncertzālē “Palladium”. Šis ieraksts svin teju gada jubileju, tas tika izdots aizvadītā gada 13. janvārī, un tas ir harizmātiskā mūziķa pirmais oriģināldarbs kopš 2017. gada, kad izjuka viņa ikoniskā grupa “HIM”.

Albums “Neon Noir” sasniedza mūzikas ierakstu topu virsotnes – pirmo vietu Somijā, augsto ceturto vietu Vācijā un citur. Lai gan jaunais Ville Valo albums, kas izdots ar pseidonīmu “VV”, ir pirmais solo ieraksts vairāk nekā 30 gadus ilgajā mūziķa karjerā, tas joprojām ir ieturēts viņam tik ierastajā “love metal” mūzikas stilā un ļoti atgādina “HIM” laikus.

VV – Loveletting: https://www.youtube.com/watch?v=CEBug_Pf2MA

ASV mūzikas portāls “Metal Injection” raksturoja “Neon Noir” kā mīlestības vēstuli Villes Valo faniem, kurus viņš atstāja pēc grupas “HIM” izjukšanas. Muzikāli albums ir pielīdzināms “HIM” ierakstiem – 2010. gada “Screamworks: Love in Theory and Practice” un 2013. gada “Tears on Tape”.

“Jaunie ieraksti tiešām izklausās pēc “HIM”. Es taču sarakstīju lielāko daļu grupas dziesmu, līdz ar to…tā ir mana vaina, jā. Man šis ir kā nebeidzams ceļojums. Citi, pievēršoties solokarjerai, vēlas, tā teikt, sadedzināt visus tiltus ar pagātni, distancēties no tās. Man tā nav. VV – tas esmu es, būvējot tiltu starp “HIM” un nākotni. Tāds ir “Neon Noir”, komentē Ville Valo.

Pēc, iespējams, visu laiku veiksmīgākās somu grupas “HIM” izjukšanas tās līderis uz vairākiem gadiem devās radošā pārtraukumā. Viņa soloalbuma, kura dziesmas ir sacerējis pats Ville Valo, ierakstīšana ilga no 2019. līdz 2022. gadam, pašam māksliniekam to producējot un ierakstot visus mūzikas instrumentus. Pēc Villes Valo teiktā, viņam bija vajadzīgi vairāki gadi, lai atkal paņemtu rokās ģitāru. Grupa “HIM” pastāvēja no 1991. līdz 2017. gadam. 

“Es albumā visu producēju, ierakstīju un izveidoju viens pats”, viņš skaidro. “Es biju pietiekami stulbs, lai domātu, ka tieši tādam ir jābūt soloalbumam. Daļēli tas ir arī saistīts ar Covid, jo tajā laikā nebija iespēju izveidot grupu. Lai gan dīvainā kārtā mani vienmēr ir fascinējuši tādi mākslinieki kā Prinss, kuri visu dara paši. Redzi, ja tu strādā vientulībā, tavs redzējums ir pilnīgi neatšķaidīts.”, papildina Ville Valo.

Savā albumā “Neon Noir” mūziķis pēta jaunas gotiskā roka šķautnes, apvienojot savus 80o gadu elkus ar Devidu Linču un 60-o gadu folkroku, tā cenšoties atrast zelta vidusceļu starp “Depeche Mode” un “Black Sabbath”.

2023. gadā Ville Valo sniedza vairāk nekā 100 “Neon Noir” koncertus Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Šogad plānoti vēl 30 šovi Austrālijā, Jaunzēlandē un Eiropā, tostarp Rīgā, noslēdzot koncerttūri Londonā, prestižajā “Royal Albert Hall”.

16. aprīlī Ville Valo un viņa grupa viesosies Rīgā, koncertzālē “Palladium”, kurā būs dzirdami gan jaunā soloalbuma skaņdarbi, gan visiem labi zināmās, leģendārās grupas “HIM” kompozīcijas. 

Villes Valo uzstāšanās Rīgā neapšaubāmi ir piesaistījusi lielu auditoriju – jau vairāk nekā 80% biļešu uz kulta grupas “HIM” līdera koncertu ir izpārdotas.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar