Fitnesa trenere aicina izkustēties bezmaksas brīvdabas vingrošanā

Nav noslēpums, ka regulāras fiziskās aktivitātes spēj uzlabot gan fizisko, gan emocionālo pašsajūtu. Darba apjoms, stress, ģimenes rūpes un laika trūkums nereti ir šķēršļi, kas neļauj uzsākt regulāras fiziskās aktivitātes. Pareizais plāns un zināšanas par vingrinājumu kārtības strukturēšanu var palīdzēt jums sportu padarīt par regulāru dzīves daļu. Fitnesa trenere Zanda Zariņa-Rešetina dalās ar ieteikumiem, kā padarīt fiziskās aktivitātes par daļu no jūsu ikdienas.

Fiziskās aktivitātes ir skeleta muskuļu veiktas aktīvas ķermeņa kustības, kuras palielina enerģijas patēriņu. Regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmas funkcionālās spējas. Tāpat tās pazemina holesterīna līmeni asinīs un uzlabo gremošanas sistēmas darbību. Slodzes laikā pieaug vielmaiņas intensitāte, kas var palīdzēt novērst un samazināt aptaukošanos, kā arī uzturēt optimālu ķermeņa svaru.

Ikdienā nodarbojoties ar sportu, tiek stiprināta ķermeņa muskulatūra un kauli, pazeminās osteoporozes riska līmenis un uzlabojas imunitāte, kas samazina iespēju saslimt ar dažām hroniskām slimībām. Tāpat palēninās bioloģiskā novecošanās; uzlabojas garīgās un fiziskās darbspējas – izturība, spēks, lokanība, veiklība, ātrums un kustību koordinācija. Izvēloties piemērotu fizisko slodzi, samazinās sadzīves un sporta traumu risks, uzlabojas pašsajūta un dzīves kvalitāte kopumā.

Regulāras fiziskās aktivitātes ir kā spēcīgs dabisks trankvilizators, lai novērstu satraukumu un depresiju, uzbudināmību un bezmiegu. Aktīva treniņa laikā asinis tiek bagātīgi apgādātas ar skābekli, paātrinās vielmaiņa un aktīvāk darbojas centrālā nervu sistēma un līdz ar to arī smadzenes, kā rezultātā rodas pozitīvs noskaņojums un atvieglojums – samazinās stress. Regulāras fiziskas slodzes laikā izstrādājas tā sauktie laimes hormoni jeb endorfīni. Tie palīdz uzlabot pašsajūtu un pēc zināma laika perioda, cilvēks jau sāk pat izjust fizisko aktivitāšu trūkumu.

Uzsākot vai pēc ilgākas pauzes atsākot fiziskās aktivitātes, būtiski ir ņemt vērā šādus ieteikumus:

  • konsultēties ar ārstu un veikt veselības pārbaudes;
  • konsultēties ar profesionālu treneri;
  • sākt pakāpeniski, nepārspīlēt ar slodzes apjomu un intensitāti;
  • obligāti iesildīties un atsildīties pēc treniņa.
  • sportot regulāri, tā tas kļūs par ikdienas ieradumu, bez kura vairs nebūs iedomājama ikdiena.

Vasara ir arī lielisks laiks, lai arī netērētu lielus līdzekļus sporta aktivitātēm. Pēc klusāka pavasara, vasara priecē ar vairākiem sportiskiem pasākumiem, un tepat pilsētas parkos var baudīt dažādas fiziskās aktivitātes. Rimi Veselības mēneša ietvaros, lai veicinātu aktīvāku dzīvesveidu, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības ikviens tiek aicināts uz vingrošanu svaigā gaisā. Sākot no 7. jūlija katru jūlija otrdienu un ceturtdienu plkst. 18.00–19.00 Kronvalda parkā, pie Rīgas Kongresu nama, ir iespēja fiziski izkustēties kopā ar fitnesa treneri Zandu Zariņu-Rešetinu. Plašāka informācija Rimi Facebook lapā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar