Dr.Andreja Mūrnieka lekcija “Viņa augstība brīvais laiks. Kā izvēlēties?” tiešsaistē

Trešdien, 15. decembrī plkst. 18.30 RKTMC “Mazā Ģilde” aicina interesentus piedalīties šī gada pēdējā Dr. Andreja Mūrnieka jaunā autorlekciju cikla “Mūsdienu izaicinājumi” tiešsaistes lekcijā “Viņa augstība brīvais laiks. Kā izvēlēties?”. Lekcijā Dr. Andrejs Mūrnieks apskatīts senlaiku un viduslaiku izpratni par brīvo laiku, cilvēku nepieciešamību pēc normālā un alkas pēc izaicinājuma. Brīvība un mērķtiecīgums. Kā un ko izvēlēties? Labais, patiesais, skaistas un vienotais. Homo amans. Dzīve kā piedzīvojums..”.

Lekcija bez maksas tiks nodrošināta tiešsaistē platformā zoom.us un facebook.com/MazaGilde.

Jaunajā publisko lekciju ciklā ir iespējams noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka autorlekcijas par tendencēm mūsdienu sabiedrībā un kultūrā. Atšķirībā no iepriekšējiem Mazajā ģildē notikušajiem lekciju cikliem, jaunajā ciklā akcents ir uz cilvēku pieredzi un patiesības meklējumiem 20. gs. un 21. gs. Kā orientēties dažādu garīgo piedāvājumu, kustību, metožu, vilinājumu un utopiju klāstā?

Lekcijas iecerētas, lai kopīgi pārdomātu un saprastu, kas notiek mūsdienu daudzveidīgajā, ar informāciju pārsātinātajā un apjukušajā sabiedrībā. Lekciju ciklā tiks analizēti izaicinājumi un kontraversāli piedāvājumi mūsdienu kultūrā, kas tālejoši ietekmējuši procesus sabiedrībā un vērtību izpratni 21. gadsimtā. Filozofijas, mākslas, reliģijas un zinātnes tendencēs tiks meklētas mūsdienu pieņēmumu, pārliecību, stereotipu, mītu, aizspriedumu un priekšstatu saknes.

Ikviens, kuru interesē izprast mūsdienu problēmas, laipni aicināts piedalīties! Pēc katras lekcijas paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.

Informācija par iespējām pieslēgties lekcijai tiešsaistē būs pieejama pasākuma dienā 2 stundas pirms lekcijas sākuma www.mazagilde.lv un www.facebook.com/MazaGilde.

Lekciju ciklu ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu organizē RKTMC “Mazā Ģilde”.

Attēli: publicitātes

TOP Komentāri

avatar