Dodoties uz Lietuvu vai Igauniju, jāievēro piesardzības pasākumi

No šodienas, 15. maija, Baltijas valstu iedzīvotāji var brīvi pārvietoties Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Tas nozīmē, ka cilvēkam, ceļojot Baltijas valstu teritorijā, nav jāievēro 14 dienu pašizolācija. Vienlaikus ir vairāki nosacījumi, kas tomēr ir jāievēro. Par šiem nosacījumiem vienojušās Igaunijas Sociālo lietu ministrija, Latvijas Veselības ministrija un Lietuvas Veselības ministrija.

Baltijas valstu pastāvīgie iedzīvotāji var ceļot Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem, ja:

  • persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm;
  • personai nav noteikta stingrā izolācija vai karantīna saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ;
  • ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, elpas trūkums).

Būtiski cilvēkiem ir saprast, ka atrodoties Lietuvā vai Igaunijā, ir jāievēro tās valsts noteiktie piesardzības pasākumi. Baltijas valstu atbildīgās institūcijas ir vienojušās, ka šķērsojot robežu ar Igauniju vai Lietuvu, cilvēks saņems īsziņu ar atgādinājumu par konkrētās valsts nosacījumiem Covid-19 ierobežošanai. Tāpat uz robežas var tik prasīts aizpildīt apliecinājumu par nosacījumu ievērošanu un veselības stāvokli, kā arī var tikt mērīta ķermeņa temperatūra, ja konkrētajā valstī ir tādi nosacījumi. 

Vienlaikus 14 dienu pašizolācija ir jāievēro, ja persona atbrauc no citas valsts – ārpus Baltijas valstīm. Savukārt, ja, Latvijā no citas valsts iebrauc Igaunijas vai Lietuvas pastāvīgais iedzīvotājs, viņš Latvijas teritoriju var šķērsot tranzītā, un pašizolāciju ievērot savā valstī. Par šiem cilvēkiem kompetentās iestādes apmainīsies ar informāciju, lai pēc tam pašizolācija konkrētajā valstī tiktu ievērota. 

Ja citas valsts pilsonis (ne Baltijas valstu pilsonis) vēlas doties uz Lietuvu vai Igauniju, bet ielido Latvijā, 14 dienu pažiloācija būs jāievēro Latvijā un tikai tad varēs doties uz savu galamērķi, tāpēc ieteikums ir jau uzreiz ceļot uz valsti – galamērķi. 

Veselības ministrija joprojām aicina būt atbildīgiem un rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm ārkārtējās situācijas apstākļos. Pandēmija nav beigusies un ir nepieciešams turpināt ievērot piesardzības pasākumus.

Informāciju sagatavoja: Anna Strapcāne VM Komunikācijas speciāliste

TOP Komentāri

avatar