Diabēta pacientiem Latvijā pieejams jauns rīks glikozes līmeņa uzraudzībai

Medicīnas tehnoloģiju uzņēmums “DexCom” paziņojis par jaunākās nepārtrauktās glikozes līmeņa uzraudzības (NGLU) sistēmas Dexcom ONE+ pieejamību Latvijā. Izstrādājot ierīci, ņemtas vērā gan lietotāju, gan veselības aprūpes speciālistu atsauksmes, tādējādi pacientiem, kuri ārstē 1. vai 2. tipa diabētu, nodrošinot vēl vienkāršāku un ērtāku lietošanu, salīdzinot ar ierīces priekšgājēju.

“Jaunā NGLU sistēma izstrādāta tā, lai to būtu ērti lietot arī cilvēkiem bez iepriekšējas pieredzes vai zināšanām – ierīce ir maza, kompakta un, pateicoties īsajam uzsilšanas laikam, nodrošina iespēju sekot līdzi glikozes mērījumiem bez pārtraukumiem,” norāda Dace Strautkalne, mamma divām meitām, kurām diagnosticēts 1. tipa diabēts.

Tāpat kā citas uzņēmuma izstrādātās NGLU sistēmas, arī šī ierīce nodrošina reāllaika glikozes līmeņa rādījumus bez dūrieniem pirkstā un palīdz samazināt diabēta aprūpes radīto slogu. Svarīgi, ka jaunā sistēma ļauj lietotājiem viegli kopīgot iegūtos glikozes mērījumus ar līdz pat desmit personām. Šī funkcija, kuras izmantošanai nepieciešama atsevišķa lietotne un interneta savienojums, ir īpaši svarīgi vecākiem, kuru bērniem diagnosticēts diabēts. 

Būtisks jauninājums ir arī iespēja reģistrēt notikumus lietotnē, piemēram, par uzņemto uzturu, insulīna dozēšanu vai fiziskajām aktivitātēm, tādējādi gan veselības aprūpes speciālistiem, gan lietotājiem nodrošinot piekļuvi nepieciešamajai informācijai, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus par glikozes līmeņa kontroli. Salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes ierīcēm, tā ir mazāka, nodrošinot diskrētumu un vieglāku iekļaušanos nēsātāja ikdienā.  

“Jaunāko tehnoloģiju, tostarp NGLU sensoru, izmantošana diabēta aprūpē ir neatsverama,  palīdzot samazināt hospitalizāciju riskus, kā arī uzlabot pacientu dzīves kvalitāti, atvieglojot ikdienas diabēta kontroli. Turklāt vairāki pētījumi apliecinājuši, ka šādu ierīču izmantošana var nodrošināt izmaksu ietaupījumu valsts veselības aprūpes sistēmai, samazinot izdevumus, kas saistīti ar slimības vēlīno vai hronisko komplikāciju ārstēšanu un darbnespējas izmaksām 1. tipa diabēta pacientiem. Jaunās NGLU sistēmas ir uzticamas, un esmu droša, ka līdz ar jaunā modeļa pieejamību Latvijā arvien vairāk cilvēku diabēta kontrolei izmantos tehnoloģijas,” norāda Gunta Freimane, Latvijas Diabēta asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar