Četras lietotnes, kur fotogrāfijas pārvērst ienākumos

Iestājoties siltajiem gada mēnešiem, dabā teju katrs mirklis šķiet fotogrāfijas vērts. Kāpēc gan no uzņemtajiem attēliem neiegūt vairāk? Samsung ir apkopojis lietotnes, kurās var mēģināt fotogrāfijas pārvērst papildu ienākumos.

“Ir vairākas lietotnes, kas ļauj savas iecienītākās fotogrāfijas izlikt plašākai apskatei un pārdot. Tomēr katrai no tām atšķiras nosacījumi. Pirms ievadi datus par sevi vai apstiprini profila informācijas apstrādi, ieteicams rūpīgi izlasīt lietošanas nosacījumus, lai saprastu, kam būs iespēja aplūkot attēlus, kā atšķiras komisijas maksas un kā tieši ir iespējams nopelnīt naudu,” stāsta Samsung produktu treneris Aleksandrs Smirnovs. Viņš iesaka izmantot spējīgu telefona fotokameru ar augstu izšķirtspēju, lai attēli sanāktu patiešām labi un ar potenciālu tikt pamanītiem starp virkni citu. Tāpat tas ir būtiski, jo lielus un kvalitatīvus attēlus var izmantot drukai, ja tas nepieciešams.

EyeEm – lietotnē ir apvienoti vairāk nekā 25 miljonu fotogrāfu un simtiem miljonu attēlu. Konkurence ir sīva, un lietotnes komisija ir 50 % par katru pārdoto fotogrāfiju, taču saskaņā ar lietošanas nosacījumiem par vienu attēlu nopelnīsi ne mazāk kā 10 ASV dolāru.

“EyeEm ir ne tikai vieta, kur gūt pelņu, bet arī iedvesmas, ideju un padomu avots, lai vēl vairāk uzlabotu savas fotografēšanas prasmes. Lietotne ir arī kā forums domubiedriem no visas pasaules,” skaidro A.Smirnovs.

EyeEm pārdotās  fotogrāfijas var izplatīt arī citur, un, tā kā lielie uzņēmumi bieži meklē konkrētus attēlus, te ir iespējams piedalīties konkrētu zīmolu izveidotos uzdevumos un uzņemt tieši tiem nepieciešamās fotogrāfijas. Uzdevumos nereti ir lūgts iemūžināt ikdienas darbības vai lietas, piemēram, no sāna nofotografēt maltītes gatavošanu, bērna mācību procesu tuvplānā vai koka paneļu sienu. Jo izteiksmīgāka un kvalitatīvāka ir fotogrāfija, jo lielākas izredzes, ka tā tiks izvēlēta.

Agora images – lietotne neprasa papildu komisijas maksu, peļņu katrs saņem pilnā apmērā, taču maksas sistēma ir veidota dažādos līmeņos, un, jo augstāks ir fotogrāfiju vērtējums, jo augstāku cenu var lūgt par fotoattēliem. Turklāt vienu fotogrāfiju var pārdot atkārtoti.

Līdzīgi kā EyeEm, arī šajā lietotnē ir iespējams atrast sev piemērotākos izaicinājumus no pazīstamiem uzņēmumiem. Zīmoli iepērk labākos no saņemtajiem attēliem. Te sevišķi var noderēt labākās telefona kameras iespējas, piemēram, 100x pietuvinājums, ar ko dažādus jau ierastus elementus var parādīt no neredzēta un unikāla skatu punkta.

Foap – ērta un vienkārša lietotne, kurā ir vien jāizveido personīgais konts un jāievieto fotogrāfijas pārdošanai.

Augšupielādējot katru attēlu, nepieciešams novērtēt piecas citu cilvēku fotogrāfijas. Ar šo sistēmu ikviens iesniegtais attēls gūst potenciālu, lai nonāktu plašākā skatītāju lokā, kas nozīmē vairāk potenciālu pircēju.

Foap komisijas maksa ir 50 %, minimālā maksa par vienu fotogrāfiju ir pieci dolāri, savukārt, ja attēlu pamana liels uzņēmums, ir iespēja nopelnīt simtiem dolāru.

“Katrai fotoattēlu lietotnei ir vērts saviem attēliem pievienot pēc iespējas vairāk atbilstošu tēmturu, tādā veidā tos būs vieglāk atrast meklētājā. Ir vērts padomāt arī par atslēgvārdiem, kas nav tieši redzami attēlā, piemēram, rīta purva fotogrāfiju var aprakstīt ar vārdiem miers un klusums,” stāsta A. Smirnovs.

Scoopshot – svarīga šīs lietojumprogrammas iezīme ir tā, ka katram attēlam varat iestatīt cenu. Uzņēmumi šajā lietotnē meklē fotoattēlus pēc nosaukuma, atrašanās vietas vai žanra, tāpēc ir svarīgi arī šeit izmantot precīzus aprakstus. Lietotnē notiek arī ikdienas fotokonkursi, kuros labākie darbi saņem balvas.

Scoopshot īpašu padara tas, ka fotogrāfijas no lietotnes var izmantot reklāmai, taču par katru tīmeklī parādīto attēlu reklāmas autors saņem autoratlīdzību, tādējādi veiksmīgs fotoattēls var nopelnīt krietnu summu.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar