Balvu “Dažādībā ir spēks” iegūst pieci dažādībai atvērtākie darba devēji

Šodien, 29. septembrī, Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās kustības “Dažādībā ir spēks” svinīgās apbalvošanas ceremonijas laikā pieci Latvijas darba devēji saņēma apbalvojumus par iekļaujošas darba vides veidošanu. 2022.gadā par veiksmīgākajiem dažādības vadības un iekļaujošas darba vides ieviesējiem atzīti SIA “Omniva”, SIA “Reitan Convenience Latvia”, SIA “RIMI Latvia”, VAS “Latvijas Loto” un SIA “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ”.

“Mums šī kustība un balva ir būtiska, jo mēs rūpējamies par to, lai Latvijas sabiedrībā ikviens cilvēks, neatkarīgi no viņa individuālajām iezīmēm justos labi, droši un komfortabli. Redzam, ka piecu gadu laikā kopš kustība “Dažādībā ir spēks” organizācijām ļauj izvērtēt dažādības vadības principus savā darba vietā, ir krietni pieaugusi darba devēju zināšanas par dažādības vadību un esam kļuvuši jau par atpazīstamu zīmolu darba devējiem. Lai gan dažādības vadības ieviešanā vēljoprojām līderi ir privātā kapitāla turētāji, šogad īpaši vēlos uzteikt valsts kapitālsabiedrības, kas ar labiem rezultātiem aizvien vairāk ievieš dažādības prakses savās darba vietās,” norāda SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

2022.gadā darba devēju kustības “Dažādībā ir spēks” pašnovērtējumam pieteicās un veica 46 darba devēji. Savukārt piecu gadu laikā kopš kustības dibināšanas iniciatīvā iesaistījušies jau 125 darba devēji, kas savā ikdienas darbā veicina atvērtību dažādām sabiedrības grupām, saskatot, ka dažādība ir resurss un konkurences priekšrocība. 

Balvu kategorijā “Mūsu tirgus attiecības” šogad saņēma SIA “Omniva” par īpašu ieguldījumu dažādības vadības principu popularizēšanā un iekļaujošas vides veicināšanā. Ievērojams atbalsts vietējām kopienām, tajā skaitā iesaistoties labdarības kampaņās un veicinot sabiedrības pilsonisko aktivitāti. Uzņēmums veicis būtiskus ieguldījumus savas iekšējās vadības sistēmas procesu izstrādē, lai nodrošinātu izcilu uzņēmuma sadarbību ar piegādātājiem un klientiem.

SIA “Reitan Convenience Latvia”, pārstāvot zīmolus “Narvesen” un “Caffeine”, saņēma balvu kategorijā “Mūsu saziņa”. Uzņēmums uzsver līdzcilvēku nozīmi, pasākumos un citās aktivitātēs aicinot piedalīties ne tikai pašus darbiniekus, bet arī ģimenes locekļus. Uzņēmums izveidojis “Vietējo varoņu programmu”, lai iesaistītu darbiniekus vietējo kopienu aktivitātēs. Darba devējs mērķtiecīgi strādā pie tā, lai nodarbinātu Ukrainas civiliedzīvotājus un cilvēkus ar invaliditāti.

Balvu kategorijā “Mūsu darbinieki” ieguva SIA “RIMI Latvia”. “RIMI Latvia” ir skaidri definēts darbinieku labumu grozs, izveidots emocionālā atbalsta tālrunis darbiniekiem un kolēģu atbalsta fonds. Darbiniekiem nodrošināta stipendija studijām arī gadījumos, ja studijas nav saistītas ar tiešajiem darba pienākumiem. Ja darbinieks nolemj aiziet no darba, viņam tiek sniegta iespēja sešu mēnešu laikā atgriezties, saglabājot savu darba stāžu un visus pienākošos bonusus iepriekšējā darbā.

Balva kategorijā “Mūsu principi” tika pasniegta VAS “Latvijas Loto”. Vienlīdzīgu iespēju nodrošināšana un dažādības vadības principi ir uzņēmuma darbības pamatā ne tikai deklaratīvi, bet dažādu aktivitāšu un iniciatīvu formā, kas nostiprinātas uzņēmuma stratēģiskajos dokumentos un vadlīnijās. Augsti kvalificēti, zinoši darbinieki ir galvenā vērtība, tāpēc sekmē to nepārtrauktu izglītošanos.

Balvu kategorijā “Mūsu darba vide” saņēma SIA “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ”. Darba devējs skaidro darba specifiku, lai lauztu stereotipus par to, ka darbs smagās tehnikas riepu un riteņu ražošanas uzņēmumā ir “vīriešu darbs”. Amatos, kuros ir iespējams darbs no mājām, ir nodrošināti nepieciešamie darba līdzekļi pilnvērtīgam tehniskajam nodrošinājumam. 

Kustības dalībnieki un laureāti gada nogalē saņems īpašas apmācības, lai uzsāktu vai attīstītu dažādības vadības un iekļaujošas darba vides pieeju ieviešanu darba vidē. 

Kustība “Dažādībā ir spēks” un atbalsta pasākumi iekļaujošas darba vides un dažādības vadības veicināšanai tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar