Auļi un Laurita Peleniūtė publicē video dziesmai “Sveteliai / Ciemiņi”

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” sadarbībā ar lietuviešu dziedātāju Lauritu Peleniūti laiduši klajā mūzikas video dziesmai “Sveteliai / Ciemiņi”.

Skaņdarba pamatā ir lietuviešu tautas dziesma, kura Mārtiņa Miļevska aranžējumā savijās ar Auļu dūdu skaņām un bungu ritmiem. Šī dzīvespriecīgā tautas dziesma vēsta par viesmīlīgu nama māti, kuras lomā iejutusies Laurita Peleniūtė un visai nīgriem ciemiņiem, kurus videoklipā attēlo Auļu dalībnieki. Saimniece dažādi cenšas izdabāt un iepriecināt viesus, taču tiem nekas nav īsti pa prātam. Lai gan kādā brīdī šķiet ka tā nebūs, tomēr viss beidzās laimīgi!

Dziesmas pirmatskaņojumu dzīvajā izpildījumā varēs baudīt 21. augustā Mėnuo Juodaragis festivālā Lietuvā, kad Auļi pēc ilgiem laikiem atkal uzstāsies starptautiskā festivālā un saspēlēsies ar lietuviešu folka dziedātāju Lauritu Peleniūti.  

Laurita Peleniūtė ir lietuviešu dziedātāja, kura kopj lietuviešu tradīcijas, kultūru un tautas mūziku. Viņai izdodas pasniegt tradicionālo kultūru jaunā un saistošā veidā, atklāt senču mantojuma kodu, piešķirt jaunu nozīmi senajām dziesmām un pasniegt to mūsdienu cilvēkiem, pateicoties viņas unikālajam talantam un balsij. 

Videoklips filmēts Oleru muižā http://www.olerumuiza.lv ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Kaspars Bārbals: “Video sākām filmēt pagājušajā rudenī pirms otrā pandēmijas viļņa. Paguvām nofilmēt Auļus, bet Lauritas filmēšanu diemžēl nācās atlikt līdz pat šai vasarai. Esam priecīgi, ka izdevās pabeigt filmēšanu un nu jau gatavojamies izpildīt šo dziesmu kopā ar Lauritu festivālā Mėnuo Juodaragis!”.

Mūzika: lietuviešu tautas dziesma Mārtiņa Miļevska aranžējumā

Video režisors: Kaspars Bārbals

Operators: Gatis Indrēvics

Gaismas: Reinis Blūms

Montāža: Kaspars Bārbals un Gatis Indrēvics

Foto: publicitātes

 

 

 

 

 

 

TOP Komentāri

avatar