Aptauja: Valentīna dienā vīrieši jūtas vientuļi biežāk nekā sievietes

Aptuveni trešdaļa attiecībās neesošie Latvijas iedzīvotāji Valentīna dienā jūtas vientuļi, turklāt vairāk šādas sajūtas raksturīgas tieši vīriešiem (43%), nedaudz mazāk sievietēm (21%) – liecina modes un izklaides centra “Rīga Plaza” veiktā aptauja[1]. Piektdaļa respondentu uzskata, ka Valentīna dienas svinēšana diskriminē personas, kuras nav attiecībās. Vairums “brīvo” cilvēku šogad 14. februāri pavadīs līdzīgi kā citas dienas, tomēr aptuveni desmitā daļa ieplānos sev patīkamu vakaru mājās vai pavadīs to kopā ar draugiem.

“Līdz šim pieņemtie mīti par to, ka vīriešiem Valentīna diena rūp mazāk acīmredzot ir maldīgi. Interesanti, ka tieši attiecībās neesošie vīrieši vientulības sajūtu šajā dienā izjūt biežāk. Un arī tieši vīrieši atzinuši, ka vairāk izjūt sabiedrības spiedienu veidot attiecības. Vēlamies aicināt izmantot šo dienu, lai ikvienam savam tuvajam cilvēkam atgādinātu, cik svarīgi viņi ir, un neaizmirst arī ikdienā veltīt laiku un labus vārdus mīļajiem, kuri mums ir nozīmīgi,” saka “Rīga Plaza” pārvaldnieka “Colliers” aktīvu pārvaldes direktore Irīna Toropova.

Patlaban tikai desmitā daļa respondentu atzīmē Valentīna dienu neatkarīgi no tā, vai ir attiecībās, un biežāk svētkus izvēlas svinēt tieši sievietes. Savukārt 59% to labprāt svinētu kopā ar partneri, ja būtu attiecībās. 33% norāda, ka nesvinētu Valentīna dienu arī attiecību gadījumā – biežāk šo dienu nesvinēt izvēlas vīrieši.

Vairums (66%) “brīvo” respondentu šogad Valentīna dienu pavadīs tāpat kā citas dienas, tomēr 15% ieplānos sev patīkamu vakaru mājās, 9% pavadīs to kopā ar savu mājdzīvnieku, bet 8% pavadīs laiku ar draugiem. 7% apmeklēs kādu pasākumu, piemēram, koncertu vai teātri, savukārt neliela daļa dosies arī uz randiņu (4%) vai uz naktsklubu/bāru (2%).

Katrs piektais uzskata, ka Valentīna dienas svinēšana diskriminē personas, kuras nav attiecībās. Visbiežāk šādās domās par Valentīna dienu ir personas vecumposmā no 30 līdz 39 gadiem. Savukārt 80% iedzīvotāju norāda, ka šie svētki ir pārāk komercializēti.

Gan tuvojoties Valentīna dienai, gan arī ikdienā 20% “brīvo” cilvēku izjūt sabiedrības spiedienu par nepieciešamību iesaistīties attiecībās. Interesanti, ka vīrieši ikdienā izjūt lielāku spiedienu “būt attiecībās” nekā sievietes.

Cilvēki drīzāk dod priekšroku iepazīties klātienē (78%), nevis tiešsaistē (22%). Aptaujas rezultāti liecina, ka vīrieši (29%) potenciālo partneri satikt internetā izvēlas biežāk nekā sievietes (16%). Tāpat tiešsaistē iepazīšanos biežāk izvēlas personas vecumposmā no 18 līdz 29 gadiem un no 50 līdz 59 gadiem.

Aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā puse (59%) cilvēku, kuri patlaban nav attiecībās, labprāt atrastu savu otru pusi. Šai sabiedrības daļai neilgi pirms Valentīna dienas tiks sniegta iespēja satikt savu potenciālo partneri iepazīšanās pasākumā “Speeddating”, kas norisināsies modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”. Pasākuma laikā dalībnieki varēs ne tikai labi pavadīt vakaru, bet arī nepiespiestā un patīkamā atmosfērā iepazīties ar cilvēkiem un veidot jaunas draudzības vai pat attiecības.

[1] Modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” 2023. gada janvāra nogalē sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija” veica aptauju, kurā piedalījās 1011 respondenti vecumposmā no 18 līdz 74 gadiem (attiecību/laulāto statusā nebija 18% respondentu).

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar