Aptauja: tikai 38% darbinieku darba devējs nodrošina visu nepieciešamo darbam attālināti

Mobilo sakaru operatora “Tele2” un “Norstat” veiktās aptaujas dati liecina, ka tikai 38% darbinieku darba devējs nodrošina visu kas nepieciešams, lai veiksmīgi strādātu attālināti. Savukārt katram piektajam darbiniekam viss nepieciešamais tiek nodrošināts tikai daļēji.

Atbildot uz jautājumu, kas, strādājot attālināti, pietrūkst visvairāk, 33% strādājošo min ergonomisku darba vietu, bet 32% ilgojas pēc kopīgiem darbinieku pasākumiem. Visvairāk socializēšanās pietrūkst jaunākajai paaudzei, kas ir vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

“Kā liecina aptaujas dati, šobrīd darba devējs darbiniekiem pamatā nodrošina datortehniku un mobilos sakarus, lai darbinieks varētu strādāt attālināti, taču ilgtermiņā tas var nebūt pietiekami. Darba devējam ir jādomā gan par ergonomiskas darba vides nodrošināšanu, gan arī citiem labumiem, lai nodrošinātu darbinieku labbūtību, ja darbinieks strādā no mājām. Piemēram, “Tele2” saviem darbiniekiem sadarbībā ar IKEA palīdz iekārtot ērtus mājas birojus, piedāvājot darba galdu, krēslus un apgaismojumu, jo arī pēc pandēmijas beigām darbiniekiem būs iespēja 100 dienas gadā strādāt attālināti,” stāsta “Tele2” personāla vadītāja Aija Bite-Ozere.

Aptaujas rezultāti arī rāda, ka aptuveni puse attālināti strādājošo saņem tos pašus vai daļēji tos pašus bonusus, ko klātienē. Kā atzīst A.Bite-Ozere, tad šis ir jautājums, par ko darba devēji rūpīgi domā, jo dažādu objektīvu iemeslu dēļ tādus bonusus kā, piemēram, bezmaksas kafija, augļi u.tml. mājās nodrošināt ir krietni vien sarežģītāk, salīdzinot ar biroju. Tieši tādēļ uzņēmumiem ir jāpārplāno savs labumu grozs darbiniekiem, lai tas būtu piemērots jaunajiem apstākļiem.

Kā liecina aptaujas dati, vairāk nekā puse jeb 56% aptaujāto pilnībā vai daļēji strādā attālinātā režīmā. Pilnībā attālināti vairāk strādā cilvēki vecumā no 18 līdz 34 gadiem, kas dzīvo Rīgā un strādā IT pakalpojumu vai finanšu sektorā. Savukārt daļēji attālinātā režīmā vairāk strādā vecumā no 35 līdz 65 gadiem, un šāds hibrīda modelis vispopulārākais ir tieši Zemgalē.

Aptauja tika veikta novembrī un tajā piedalījās 705 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18-65 gadiem.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar