Alma Firsta 101. jubilejā – pacilāta un žiperīga

17. februārī Kuldīgas slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā virmoja svētku noskaņa – tā iemītniece Alma Firsta atzīmēja 101. dzimšanas dienu. Nodaļas komanda sveica kundzi un priecājās, ka iemītniece ir žiperīga un joprojām labprāt joko par dzīvi un ikdienu.

Pērn Almas kundze 100. dzimšanas dienu pavadīja kopā ar pansionāta iemītniekiem, draugiem un citiem sveicējiem, baudot muzikālus priekšnesumus un apsveikumus, taču šajā gadā svētkus nācās atzīmēt klusāk. Almas kundze par to nebēdāja, jo galvenais esot veselība, par ko seniore nesūdzas: “Es nekad neesmu bijusi sašļukusi,” nosmej A. Firsta. Savukārt pansionāta komanda kundzei vēlēja, lai Dievs dod stipru veselību, dzīvesprieku un optimismu.

Almas kundze dzīvojusi un augusi Saldū, kuplā ģimenē ar septiņiem brāļiem. Dzīvē bijuši dažādi līkloči, taču svarīgākais vienmēr bijis darbs, kas sagādājis mierinājumu. Bērnībā gājusi ganos, pēcāk darīti daudzi smagi darbi, pat mežā iets. Taču bērni pratuši ne tikai smagi strādāt, bet arī blēņoties un svinēt svētkus – ar skaistiem pantiņiem pie Ziemassvētku eglītes pelnītas dāvanas. Vēl Almas kundzei patikušas zaļumballes un padevies kacināt puišus. Pirmo lielo mīlu paņēmis karš, par ko Almas kundze ilgi skumusi. Ar vīru apprecējās 25 gadu vecumā un visu savu kopdzīvi abi pavadījuši Auces novada Ukru pagastā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar