Pārtraukt orgānu izņemšanu
Savas sirdsapziņas mudināti, apmēram 10 000 praktizētāju 1999. gada 25. aprīļa rītā devās apelēt uz Pekinu. Viņu mērķis bija uzrunāt Ķīnas komunistisko valdību, aicinot aizstāvēt tiesības brīvi praktizēt Faluņgun savā valstī, un atbrīvot tos 40 Faluņgun praktizētājus, kuri Tiaņdzjiņas pilsētā neilgi pirms tam tika piekauti un arestēti tikai par to, ka aizstāvēja Faluņgun prakses labo slavu.
Lai gan toreizējais Ķīnas premjerministrs Džu Žundzji solīja izbeigt represijas, valsts plašsaziņas līdzekļu propagandas aparāts vēlāk šo miermīlīgo apelāciju raksturoja kā valdības ēkas ielenkšanu. Tādā veidā morāles jēdzienos labais tika samainīts vietām ar ļauno, un šis notikums kļuva par ieganstu 3 mēnešus vēlāk uzsāktajai nelikumīgu vajāšanu kampaņai pret Faluņgun praktizētājiem Ķīnā, kas turpinās vēl šodien.
Faluņgun, pazīstams arī kā Faluņ Dafa, ir kompleksa sevis pilnveidošanas prakse, kas ietver sevī vingrojumu izpildi un sirds rakstura pilnveidošanu, sekojot principam „Īstenība Labestība Pacietība”. Pirmo reizi Li Hundži kungs plašāku sabiedrību ar Faluņgun iepazīstināja 1992. gadā. Faluņgun praktizētāju skaits Ķīnā īsā laika periodā strauji pieauga un 1999. gadā jau pārsniedza 100 miljonus cilvēku.
Šobrīd Faluņgun praktizē vairāk nekā 114 pasaules valstīs, un, nododot šo praksi no sirds uz sirdi, miljoniem cilvēku visā pasaulē ir bijusi iespēja izjust prakses labvēlīgo ietekmi. Ikdienā sekojot „Īstenības Labestības Pacietības” principam un paaugstinot savus morālos kritērijus, ir mainījušās daudzu cilvēku dzīves gan uzlabojoties attiecībām ar apkārtējiem, gan arī fiziski nostiprinot savu ķermeni.
Arvien lielāka starptautiskās sabiedrības daļa izsaka pateicību prakses labvēlīgajai ietekmei, kā arī pauž atbalstu praktizētāju centieniem informēt arvien vairāk cilvēku pasaulē par nežēlīgajām Faluņgun praktizētāju vajāšanām Ķīnā. Arī Eiropas Parlaments ir spēris nozīmīgu soli, 2013. gada 12. decembrī pieņemot rezolūciju, kas nosoda valsts sankcionēto orgānu izņemšanu Faluņgun praktizētājiem Ķīnā (2013/2981(RSP)).
Pateicamies visiem tiem, kas šo 15 gadu garumā ir snieguši atbalstu tam, lai pēc iespējas ātrāk izbeigtu Faluņgun vajāšanas Ķīnā, un šajā atceres dienā – 25. aprīlī aicinām visus labas gribas cilvēkus pievienoties mums, lai pieminētu miermīlīgo aicinājumu Pekinā, ar kuru uzsākās centieni atjaunot cerību, cieņu un pamattiesības miljoniem cilvēku visā Ķīnā.
Andrejs Āboltiņš
Stromectol