1.septembrī būs redzama animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

1.septembrī Zinību dienā, televīzijas pirmizrādi piedzīvos Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros tapusī animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Filma LTV1 būs vērojama latviešu valodā, bet LTV7 – dublēta krieviski. Latvijas Televīzija jaunajā sezonā parūpējusies par plašu saturu bērniem. 

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma, kas īsu brīdi pirms LTV ētera saņēmusi Labākās pilnmetrāžas animācijas balvu Isfahānā, starptautiskā bērnu un jauniešu filmu festivālā (Irāna),  veidota pēc bērnu rakstnieces Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem. Tas ir vasaras piedzīvojumu stāsts visai ģimenei. Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara jāpavada pie radiem pilsētas nomalē – Maskačkā. Jēkabs tajā neredz neko pozitīvu – māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, bet onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, nav laika pievērst uzmanību jaunajai paaudzei. Tomēr pati Maskačka izrādās pavisam neparasta – tur dzīvo runājoši suņi! Māsīca Mimmi atklāj, ka uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst skaisto Maskačku bezpersoniskā augstceltņu rajonā. Sākas bērnu un runājošo suņu piedzīvojumi, kas galu galā apliecina – ir vērts nesamierināties, jo pat mazs puika un maza meitene var paveikt svarīgas lietas savas pilsētas labā. 

Režisors – Edmunds Jansons, scenārija autore – Līga Gaisa, māksliniece – Elīna Brasliņa, producente – Sabīne Andersone. Filma ir Latvijas un Polijas kopražojums, tā tapusi studijā “Atom Art”, sadarbojoties ar Polijas studiju “Letko”. Runājošā suņa Bosa balsī runā Andris Keišs. Jēkabs – Eduards Olekts, Mimmi – Nora Džumā, tētis – Kaspars Znotiņš, Ērglis – Gatis Gāga, Šmites kundze – Māra Liniņa, Rausis – Eduards Zilberts, Zefīrs un Safīrs – Dāvis Ozols, tramvaja vadītāja, Mollija Makvīna – Baiba Broka. Citās lomās – Matīss Budovskis, Rūdolfs Apse, Ģirts Bišs, Edmunds Jansons, Sniedze Prauliņa. Lipīgās “Maskačkas himnas” autors – Edgars Šubrovskis.

“Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” televīzijas pirmizrāde – 1. septembrī plkst. 18.55 LTV1. Savukārt krievu valodā dublēto versiju iespējams vērot LTV7 plkst. 19.00. Septiņas dienas pēc televīzijas ētera filmu abās valodās būs iespējams noskatīties arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, savukārt bērniem draudzīgajā vietnē http://bernistaba.lsm.lv animācijas filma septiņas dienas pēc ētera būs vērojama bez reklāmas pauzēm! Pēc filmas noskatīšanās var arī doties uz Maskačku izstaigāt “Runājošo suņu maršrutu”, jo daudzas filmā redzamās un apspēlētās vietas ir noskatītas dzīvē un atrodamas Maskavas priekšpilsētā.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Televīzija

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar