Veselības nozarei piešķir papildu finansējumu Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanai

Šodien, 16.novembrī, Ministru kabinets lēma piešķirt veselības aprūpes nozare vairāk nekā 25,85 miljonus eiro, lai segtu izdevumus, kas radušies Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā.

Vairāk nekā 0,87 miljoni eiro tiks novirzīti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Straujais saslimstības ar Covid-19 kāpums, ievērojami ietekmējis NMPD darbu, radot papildu izdevumus, reaģējot uz pieaugošo izsaukumu skaitu, nodrošinot Covid-19 pacientiem nepieciešamo skābekļa daudzumu, medicīnisko ierīču pieejamību un pacientu pārvešanu starp stacionāriem atbilstošas ārstēšanas un aprūpes nodrošināšanai.

Lai laikus varētu norēķināties ar ārstniecības iestādēm un laboratorijām, kas iesaistītas Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanā, vairāk nekā 24,98 miljoni eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem paredzēti iestāžu izdevumu segšanai par individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, kas nepieciešami epidemioloģiski drošu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai ambulatorajā un stacionārajā sektorā, tostarp laboratoriskajiem pakalpojumiem, attālinātajām konsultācijām, pacientu transportēšanas izmaksām oktobrī, novembrī un decembrī. Šāda kārtība ļaus ātrāk segt iestāžu faktiskās izmaksas, kas radīsies vēl šī gada pēdējos mēnešos. Ja piešķirtais finansējums netiks izmantots, to plānots novirzīt citu ar Covid-19 seku novēršanu saistītu izdevumu segšanai.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar