Tukšās burkas pārvēršam par svečturiem! Idejas omulīgiem Latvijas svētkiem

Novembris paiet Latvijas svētku zīmē. Svētku mēnesim atbilstošu noskaņu var radīt ar dekoriem Latvijas karoga krāsās, glīti noformētu vakariņu galdu vai, kopā darbojoties, izveidotu svečturi svinīgas atmosfēras radīšanai. Rimi Bērniem ekspertes Lība un Sāra Smildziņas iesaka radīt svētku sajūtu, gatavojot paštaisītus svečturus. 

Gada tumšajā sezonā tā vien gribas iedegt kādu sveci, iekurt kamīnu vai krāsni – tas ir viens no veidiem, kā radīt mājīguma un arī svētku sajūtu. Izvēloties vai veidojot svečturi, noteikti jāpievērš uzmanība ne tikai tam, cik tas ir skaists, bet arī – cik drošs lietošanai. Vislabāk, ja svečtura forma ir līdzīga kā burkai – svece ielikta traukā dziļi iekšā, liesma neplīvo ārā, un svečturi nevar viegli apgāzt ne bērns, ne mājdzīvnieks. Tāpēc tukšas stikla burkas visai bieži otro dzīvi dzīvo svečtura lomā. Atceries, ka saizdegtu sveci nedrīkst atstāt bez uzraudzības! 

“Man svētku sajūtu rada dekori svētkiem atbilstošās krāsās. Latvijas valsts svētkos svinīgākais šķiet balts svečturis ar sarkanu lenti,” pārdomās dalās Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa.

Balti sarkanais svečturis

Nepieciešams:

Stikla burka 

Balta krāsa

Otiņa

Sarkana lente

Krūma zariņi ar ogām

Izveidošana:

Burku nokrāso baltā krāsā. Kad krāsa nožuvusi, ar lenti piesien krūma zariņu pie burkas.

Izgaismotās Latvijas svečturis

Nepieciešams:

Stikla burka 

Latvijas kontūra

Lipeklis

Otiņa

Sarkana krāsa

Balta lentīte

Izveidošana:

Izgriez uzzīmētu vai izdrukātu Latvijas kontūru, to piestiprini pie burkas. Pāri krāso sarkanu krāsu. Kad krāsa nožuvusi, noņem piestiprināto valsts kontūru. Svečturi apsien ar baltu lentīti.

Sirds liesmas svečturis

Nepieciešams:

Stikla burka 

Avīze

Šķēres

Līmes zīmulis

Balta dzija

Izveidošana:

No avīzes izgriez tik garu strēmeli, lai to varētu aplikt apkārt burkai. Strēmeles savienojumu vietas saliec kopā un uzzīmē sirdi. Izgriez  sirdi un avīzi līmē apkārt burciņai. Dekoram burkas augšpusē aptin baltu dziju.

Harmonijas svečturis

Nepieciešams:

Stikla burka 

Karstā līme

Striķis

Rudens ziediņi

Izveidošana:

Ar karsto līmi apkārt burkai līmē striķi. Kad tas salīmēts visai burkai apkārt, pie tās bantītē piesien rudens ziediņus.

“Ar striķi aplīmētais svečturis man patīk visvairāk, jo tā veidošana šķita nomierinoša un vienkārša. Iesaku šādus rokdarbus darīt kopā ar ģimeni, jo kopīgas aktivitātes noteikti radīs svētku sajūtu. Foršai noskaņai varat ieslēgt kādu patriotisku mūziku,” novēlot priecīgus un patriotiskus Latvijas valsts svētkus, iesaka Rimi Bērniem ekspertes Lība un Sāra Smildziņas.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar