“StartSchool” hakatonā uzvar MI darbināta programmatūra, kas saglabā dzīvesstāstus nākamajām paaudzēm
Ar 33 biznesa idejām, 20 komandu dalību un piecām intensīvām inovāciju radīšanas dienām noslēdzies pirmais tehnoloģiju biznesa skolas “StartSchool” hakatons, kurā uzvarētāju laurus plūca komanda “Companon” un viņu radītā ideja – ar mākslīgo intelektu darbināma atmiņu saglabāšanas programmatūra, kas, uzdodot jautājumus, veicina vecāka gadagājuma cilvēku atmiņas treniņu, un iemūžina dzīvesstāstus nākamajām paaudzēm. Žūrija atzinīgi novērtējusi arī vairākas citas idejas – SaaS platformu “MAARA”, kas ļauj cilvēkiem savlaicīgi sakārtot dzīves noslēguma jautājumus; redzes treniņu platformu “Amblyfy”, kas palīdz cilvēkiem uzlabot “slinko aci” ar saistošu un pieejamu risinājumu, un rīku “FamilyTaskPro”, kas palīdz efektīvāk organizēt mājas darbus un mazināt konfliktus, veicinot mieru un harmoniju ģimenē.
“Hakatons bija iespēja dalībniekiem pārbaudīt savas spējas ideju un inovāciju izstrādē un mācīties no labākajiem. Esam lepni par paveikto un gaidām, kad redzēsim šo ideju attīstību turpmākajos mēnešos. Izsakām pateicību arī mentoriem un ekspertiem par ieguldīto laiku un zināšanām, sekmējot šo ideju izaugsmi,” stāsta “StartSchool” līdzdibinātāja un vadītāja Anna Andersone.
Hakatons, kurā tika radīti unikāli risinājumi un demonstrēta dalībnieku apgūtā tehnoloģiju pieredze, norisinājās no 6. līdz 10. janvārim. Dalībnieki, sadarbojoties pieredzējušu mentoru un ekspertu vadībā, intensīvi strādāja pie saviem projektiem. Hakatons ir daļa no “StartSchool” programmas, kas sastāv no Tehniskā moduļa un Biznesa (Startup) moduļa. Hakatons ir Startup moduļa pirmais posms, kuram sekos radīto inovāciju attīstība vairāku mēnešu garumā, pieredzējušu mentoru un ekspertu pavadībā, un kas noslēgsies 13. jūnijā ar Demo dienu. Startup moduļa galvenais atbalstītājs ir fonds “AUGT”, kas veicina Latvijas cilvēkkapitāla izaugsmi, sniedzot atbalstu izglītības un attīstības projektiem, tai skaitā finanšu pratības izglītību un attīstību.
“Hakatons ir iespēja, kurā dzimst ne tikai inovatīvi tehnoloģiju risinājumi, bet arī tiek stiprināta dalībnieku pārliecība par savām spējām un prasmēm. Mēs ar prieku atbalstam šo programmu kā mūsdienīgu un progresīvu pieeju profesionālajai izglītībai,” norāda fonda “AUGT” vadītāja Guna Joma.
Hakatona mērķis bija ne tikai radīt jaunas idejas, bet arī stiprināt dalībnieku prasmes dizaina domāšanā, problēmu risināšanā un ideju prezentēšanā. Šī pieredze palīdzēs apmācību dalībniekiem turpināt darbu, attīstot savus projektus un veicinot inovācijas Latvijā. Hakatonā dalībniekiem bija iespēja smelties zināšanas no nozares profesionāļiem. Dizaina domāšanas darbnīcu vadīja Līga Lētiņa no “Printful”, palīdzot komandām strukturēt savas idejas un radīt lietotājam draudzīgus risinājumus. Ideju prezentēšanas (pitching) darbnīcu vadīja publiskās runas un pārdošanas treneris Mohits Šarma (Mohit Sharma), kurš sniedza vērtīgus padomus, kā pārliecinoši prezentēt savas idejas.
Dalībnieku idejas vērtēja investoru un industrijas pārstāvju žūrija: Latvijas Privātā un Iespējkapitāla asociācijas izpilddirektore Agnese Kalniņa, “Balcia Insurance” valdes loceklis Ilgvars Girgensons un “TechChill” jaunuzņēmumu kopienas vadītāja Anna Fiļipenoka.
Populārākās hakatonā pārstāvētās nozares bija tehnoloģiju un programmatūras izstrāde (8 komandas), izglītības tehnoloģijas (EdTech) (4 komandas) un veselības un medicīnas tehnoloģijas (HealthTech & MedTech) (4 komandas).
“StartSchool” turpina ceļu uz jaunu tehnoloģiju talantu un uzņēmumu veidošanu, radot nākotni, kas stiprinās Latviju kā globālu inovāciju centru. Pateicoties “Berdiganu fonds, ar mīlestību Latvijai”, “Nutrameg”, “Swisscom DevOps” centram Latvijā, “EazyBI”, “Balcia Insurance”, “Weby.vc”, Armandam Brokam un citiem, dalība skolā ir bezmaksas.
Attēls: publicitātes
TOP Komentāri