Robežsargi kārtējo reizi pārtrauc tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu

Ceturtdien, 3. martā, robežsargi Krāslavas novadā aizturēja četras personas un izņēma vairāk nekā 49 000 kontrabandas cigarešu.

Veicot informācijas pārbaudi par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, robežsargi sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā apturēja kādu Volkswagen Passat markas automašīnu un aizturēja divus Latvijas pilsoņus, kuri veica nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvietošanu. Automašīnas apskates laikā robežsargi tās salonā konstatēja sešus iepakojumus ar cigaretēm, kuras iepriekš bija nelikumīgi pārvietotas pāri valsts robežai no Baltkrievijas uz Latviju, paslēpjot tās no Baltkrievijas ienākošajā vilciena lokomotīvē.

Kopumā robežsargi izņēma 49 200 cigarešu “NZ” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Saistībā ar cigarešu kontrabandu robežsargi aizturēja arī vilciena mašīnistu un viņa palīgu – Baltkrievijas pilsoņus.

Par muitošanai pakļauto preču pārvadāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja tā izdarīta lielā apmērā, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 191. panta trešās daļas, un par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts robežsardze

TOP Komentāri

avatar