Rīgā 9. maijā būs aizliegti atsevišķi pasākumi un pirotehnikas izmantošana; pašvaldība gatava iespējamām provokācijām

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja ceturtdien, 27. aprīlī uzklausīja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) un Valsts policijas (VP) vadības ziņojumus, lai novērtētu galvaspilsētas gatavību 9. maijam.

Tuvojoties 9. maijam, Rīgā jau esam novērojuši atsevišķus provokatīva rakstura incidentus. Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību, vēlamies efektīvi apvienot Rīgas pašvaldības un abu policiju resursus. Sagaidu, ka policija rīkosies proaktīvi un izlēmīgi, lai rīdzinieki savā pilsētā var justies droši. Svarīga ir arī sabiedrības līdzdalība, ziņojot policijai par aizdomīgām darbībām,” uzsver komitejas vadītāja un domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola.

Valsts policijas un RPP pārstāvji komitejas sēdē informēja, ka policija maijā strādās pastiprinātā režīmā un tiek mobilizēti nepieciešamie resursi, tāpat riska objektos plānota papildu videonovērošana. Iedzīvotāji tiek aicināti ievērot likumu un neiesaistīties iespējamās provokācijās. Tāpat policija aicina iedzīvotājus ziņot tiesībsargājošajām iestādēm, ja tiek manīta gatavošanās nelikumīgai pirotehnikas lietošanai.

No šodienas stājies spēkā nesen Saeimā pieņemtais likums, kas paredz aizliegt 9. maijā pirotehniku un atsevišķus pasākumus. Rīgas pašvaldībā sadarbībā ar drošības iestādēm tiks izvērtēta visu pieteikto pasākumu atbilstība likuma mērķiem, kā arī pastiprināti tiks kontrolēta iespējamā pirotehnikas izmantošana.

Saeimā pieņemtā likuma mērķis ir aizstāvēt drošības intereses, nepieļaut Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts vērtību noniecināšanu, nepieļaut sabiedrības šķelšanu, kara, militāras agresijas, totalitārisma, vardarbības slavināšanu, kā arī nepatiesu vēsturisko notikumu atspoguļojumu.

Tāpat likuma mērķis ir “solidarizēties ar Ukrainas tautu, kuras valsts suverenitāte, neatkarība un teritoriālā integritāte tiek apdraudēta Krievijas militārās agresijas rezultātā, un pieminēt Ukrainā cietušos un bojā gājušos”.

Likums nosaka, ka turpmāk 9. maijā visā Latvijā publiskajā ārtelpā aizliegts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus, sapulces, gājienus un piketus, izņemot tādus publiskus pasākumus, kuri nav pretrunā ar likuma mērķi. 9. maijā varēs rīkot pasākumus, lai solidarizētos ar Ukrainas tautu un pieminētu Ukrainā cietušos un bojāgājušos.

Ja neatbilstošā pasākuma rīkošanai vajadzīga pašvaldības atļauja, pašvaldība šo atļauju neizsniegs, paredz jaunais likums. 9. maijā visu diennakti, kā arī 10. maijā laikā līdz plkst. 7.00 būs aizliegta pirotehnisko izstrādājumu izmantošana.

Attēls: ilustratīvs

TOP Komentāri

avatar