Ne-tradicionālais rabarberu rausis
Līgo svētkiem strauji tuvojoties, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par to, ko šogad celt galdā un kā palutināt savas garšas kārpiņas līdz pat rīta gaismai. Tradicionālās Līgo ēdienu receptes nenoliedzami noder paaudžu paaudzēs, taču, lai Vasaras saulgriežus padarītu divtik lustīgus, ir vērts atsvaidzināt svētku galdu arī ar mazāk ierastiem ēdieniem Līgo noskaņās. Barbora.lv garšas eksperts, pieredzes bagātais šefpavārs un lauku gardēdis Dzintars Kristovskis iesaka ņemt talkā jau labi pazīstamas Līgo ēdienu sastāvdaļas un izmantot tās jaunu garšas kombināciju radīšanai, pārsteidzot gan sevi, gan arī svētku viesus. Lūk, četras oriģinālas saldo un sāļo svētku uzkodu un dzērienu receptes, kas vakara garumā priecēs gan lielus, gan mazus līgotājus.
Ne-tradicionālais rabarberu rausis
Šai klasiskajai sezonas receptei nekādi uzlabojumi noteikti nav nepieciešami, taču arī to iespējams mazliet atsvaidzināt, liekot talkā radošu pieeju un garšas, ko, iespējams, neesam raduši pievienot šim gardumam. Tās ļoti labi sader gan ar rabarberu skābenumu, gan ar rauša karamelizēto garoziņu, piedāvājot vēl nebijušu izpildījumu.
Mīklai vajadzēs:
- 200 g sviesta
- 1 olu
- Šķipsnu sāls
- Ēdamkaroti piena vai ūdens (var izmantot arī skābu krējumu)
- 300 g kviešu miltu
Garnējumam vajadzēs:
- 10 ēdamkarotes cukura
- 500g skāba krējuma
- 6 olas
- Šķipsnu vaniļas cukura
- 4-6 rabarberu kātus (daudzumu pielāgo pēc izvēles)
Pagatavošana:
Mīklas sastāvdaļas samīca viendabīgā masā, ietin plēvē vai dvielī un noliek vēsumā uz 30 minūtēm. Pēc tam izveltnē plāni un pārnes uz pietiekoši dziļu cepamo plātni. To var darīt uz cepamā papīra un to pēc tam pārnest, vai izlīdzināt uzreiz plātnē un nolikt vēsumā. Rabarberu nomizo, sagriež gabaliņos, apber ar cukuru un ļauj stundu marinēties istabas temperatūrā.
Pirmā neierastā garša – estragons. Garšaugs, ko pazīst arī kā tarhūnu (jā, šo dzērienu taisa no estragona). Tam ir specifisks aromāts, bet to ļoti labi līdzsvaro rabarberu skābums, veidojot patiesi unikālu garšu. Ja nav pieejams svaigs, var izmantot arī kaltētu. Pievieno rabarberiem aptuveni ēdamkaroti kaltēta vai sauju svaigi sasmalcināta estragona.
Otrā garša – tonka pupiņas. Garšviela, kas nāk no Dienvidamerikas, precīzāk Venecuēlas. Vienam rausim pietiek ar vienu veselu pupiņu, ko uz rīves smalki sasmalcina. Tonka pupiņas aromāts labi saderēs tieši ar rauša karamelizētajām maliņām.
Trešā garša – rozes jeb, pareizāk sakot, rožu ziedlapiņas. Tās iespējams iegādāties bio veikalos un arī specializētos garšvielu veikalos. Rozes, tāpat kā estragons, ļoti labi sader ar skābumu un piešķir desertiem florālu noti. Pirms pievienošanas rabarberiem, samaļ blenderī rožu ziedlapiņas līdz pulvera sastāvam (nepieciešama apmēram tējkarote).
Uz iepriekš sagatavotās mīklas izlīdzina rabarberu gabaliņus bez šķidruma (pa šo laiku tie būs sākuši sulot). Šķidrumu pēcāk var izmantot, lai pagatavotu rabarberu sīrupa dzērienu. Tad pārlej rabarberus ar krājuma un olu maisījumu. Cep 180 grādos aptuveni 30 minūtes, līdz maliņas kļūst zeltaini brūnas.
Foto: publicitātes
Canada Pills Online