Meklē progresīvākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

„Ekselences balva” jau ceturto gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums – pasākums, kas plašākas sabiedrības vidū ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju, kuri spēj veidot mācību procesu atbilstošu laikam, palīdzot skolēniem sasniegt augstus rezultātus savā mācību priekšmetā un ieinteresējot turpmākās studijas un karjeru saistīt ar eksaktajām nozarēm.

Tūkstoš četrsimt eiro lielu balvu katra mācību priekšmeta skolotājam – balvas ieguvējam – nodrošina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA “Metrum” un AS „Latvijas valsts meži”. „Ekselences balvu” organizē Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Universitātes Fondu.

„Ekselences balvas” organizatori un mecenāti balvai aicina izvirzīt skolotājus, ar kuru darbu varam lepoties, kuri savās stundās māca skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, rosina skolēniem darboties kā pētniekiem, aicina izmantot informācijas tehnoloģiju priekšrocības, vada stundas arī ārpus klases, kā arī dalās savā pieredzē ar kolēģiem. „Pēdējā laikā pieaug sabiedrības, īpaši uzņēmēju, spiediens uz skolām par dabaszinātņu izglītības kvalitāti, lai darba tirgū nākotnē nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši. „Ekselences balva” ir viena no iespējām kā līdzdarboties izglītības uzlabošanā, izceļot labākos no labākajiem un motivējot izaugsmei aizvien vairāk skolotāju visā Latvijā,” norāda LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone.

Lai izvirzītu skolotāju „Ekselences balvai”, jāaizpilda veidlapa, kurai jāpievieno skolotāja CV. „Ekselences balvas” nolikums, kā arī pieteikuma veidlapas un plašāka informācija par projektu atrodama LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2014. gada 3. novembris (pasta zīmogs vai elektroniskā paraksta datums).

Labākie no balvai izvirzītajiem skolotājiem 9. decembrī tiksies balvas finālā, lai konkursā apmainītos ar inovatīvām idejām mācību darbā, analizētu mācību situācijas, risinātu metodiskus uzdevumus, modelētu un vadītu nodarbības skolēniem. Dienas noslēgumā notiks svinīga apbalvošanas ceremonija, kurā tiks godināti visi finālisti.

Foto: edudemic.com

TOP Komentāri

avatar