Man dimantu nav svin savus 25

Šodien ceturtdaļgadsimta jubileju jeb 25 gadus kopš pirmatskaņojuma brīža atzīmē grupas 100Debija, iespējams, pati populārākā dziesma „Man dimantu nav”. Šim notikumam par godu, gluži kā svētku torte ar 25 svecītēm, ir ieskaņota šīs dziesmas jauna un no oriģināla radikāli atšķirīga producenta Ginta Stankeviča veidota versija, kurā 100debijai kā solisti ir pievienojušies Antra Stafecka un Normunds Pauniņš.

Agris Semēvics (100Debija): „Normunds un Antra jau vairākus gadus veido atpazīstamāko un, manuprāt, emocionāli spēcīgāko duetu Latvijas popmūzikā. Dziesmas jubilejas versijas ierakstā gribējās iesaistīt labākos! Ir arī citas saiknes… Mēs ar Normundu, viņš grupā Otra Puse un es – 100Debijā, sākām darboties apmēram vienā laikā, kas sakrita ar 90-to gadu sākumu. Savukārt, Antra ir no Ogres – pilsētas, kuras estrādē 100Debija pirmo reizi kāpa uz skatuves, lai izpildītu savu pirmo dziesmu, un tas brīdis uzskatāms par grupas dzimšanas dienu, bet Ogre – dzimšanas vietu.”

Līdzīgi kā pirms 25 gadiem dziesmai atkal ir tapis videoklips. 90-tajos klipa režisora pienākumus spīdoši veica Kristīne Balāvina un video lielākoties tika filmēts Latvijas Televīzijas telpās. Savukārt, jaunās versijas klipa veidošanu 100Debija uzticēja Artūram Valdmanim un Artūram Vanagam. Filmēšana notika Jūrkalnes stāvkrastā, kā arī, pateicoties direktores Sigitas Migolas patiesi draudzīgajai pretimnākšanai, uz Ventspils Teātra nama „Jūras Vārti” plašās skatuves. YouTube plašumos video ir meklējams ar nosaukumu „100Debija, Antra Stafecka, Normunds Pauniņš – Man dimantu nav”.

Ar ekstravaganti eksotisku vizuālo tēlu pārsteidza Antra Stafecka. Viņas īpašais matu sakārtojums ir salona „House Of Hair” meistara Kristapa Slaktera radošais veikums. Vēl jāpiebilst, ka Antra ne tikai lieliski izskatījās, bet ļoti vēsajā vakarā pie jūras arī pamatīgi izsala. Vilnas pleds brīžiem tiešām glāba…

Bet dziesmas „Man dimantu nav” pirmatskaņojums notika 1995. gada 15. jūlijā Dobeles estrādē, kur tajā vakarā viesojās „SuperFM” trieciendejas. Radiostacijas šefs Uģis Polis, būdams pasākuma dīdžeja lomā, publikai, kā vēstīja pasākuma afiša, spēlēja potenciālos hitus un muzikālās novitātes. Tad arī tika pieteikta un publiski pirmo reizi atskaņota 100Debijas pavisam nesen Zviedrijas EMI Studioā ieskaņotā albuma „Viss notiek” tituldziesma „Man dimantu nav”. Toreiz DJ savā komentārā dziesmai paredzēja spožu nākotni!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar