Lietotnei “Dabas tūrisms” jau vairāk nekā 40 tūkstošu lietotāju

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) veidoto mobilo aplikāciju “Dabas tūrisms” pagājušajā gadā savās ierīcēs lejupielādējuši vairāk nekā 20 tūkstoši lietotāju, bet kopumā nepilnu sešu gadu laikā kopš tās laišanas klajā, “Dabas tūrisma” lietotni iepazinuši teju 42 tūkstoši interesentu.

Ārvalstu ceļojumiem kļūstot neiespējamiem arvien grūtāk pieejamiem un sarūkot publiskajam kultūras un izklaides pasākumu piedāvājumam, iedzīvotāji pagājušajā gadā daudz aktīvāk apceļoja  Latviju un devās pastaigās, pārgājienos un citās aktivitātēs dabā, līdz ar to arī pieauga pieprasījums pēc uzticamas un aktuālas informācijas par dabas objektiem un dažādiem maršrutiem.

Dati liecina, ka vislielākais intereses pieaugums par lietotni bija pavasarī, kad Covid-19 izplatības dēļ pirmo reizi Latvijā tika noteikti ierobežojumi iekštelpu pasākumiem un ārvalstu ceļojumiem, kā arī būtisks lietotāju pieaugums bija “zelta rudens” laikā, kas sakrita ar infekcijas izplatības otrā viļņa sākumu.

“Ikdienā Dabas aizsardzības pārvaldei apsaimniekojot un uzturot simtiem kilometru garu taku, laipu, kāpnīšu un veloceļu tīklu visā Latvijā, redzams, ka pašlaik vislielākā cilvēku pulcēšanās ir populārākajos dabas objektos un maršrutos. Tas nav labi nedz cilvēkam šajā epidemioloģiskajā situācijā, nedz arī dabai, kur vietumis tiek izmītas jaunas takas un radīta pārmērīga slodze infrastruktūrai. Tāpēc aicinām, plānojot atpūtu dabā, ielūkoties “Dabas tūrisms” lietotnē, lai izvēlētos no lielajām apdzīvotajām vietām attālāku galamērķi,” pauž Pārvaldes ģenerāldirektora vietnieks dabas aizsardzības jomā Andris Širovs.

Kopš lietotnes izveides 2015. gada sākumā tajā ievietota informācija par 608 dažādiem dabas tūrisma galamērķiem – gan īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, gan tajās veidotām dabas takām, atpūtas vietām, skatu torņiem, maršrutiem laivošanai, pārgājieniem, riteņbraukšanai un vēl citām aktivitātēm dabā. Informācija regulāri tiek papildināta ar jauniem galamērķiem un funkcionālajiem risinājumiem.  

Arī šoziem, ierobežojumiem turpinoties, iedzīvotāju interese par atpūtu dabā joprojām ir liela un lietotne “Dabas tūrisms” sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Lietotne palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem – kur šodien doties vai ko darīt. Tās saturs ir sakārtots vairāk nekā 20 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar