Darbu sākuši Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra koordinatori

Šā gada maijā darbu sākuši pieci Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra koordinatori, kuru mērķis ir nodrošināt pilnvērtīgu pašvaldības sadarbību ar iedzīvotājiem un apkaimju biedrībām. 

Apkaimju koordinatoru galvenie uzdevumi ir iedzīvotāju vajadzību izzināšana un informēšana par līdzdalības iespējām savas apkaimes attīstīšanā, komunikācijas veicināšana starp iedzīvotājiem, pašvaldību un dažādām pašvaldības struktūrvienībām. Koordinatoru pienākumos ietilpst atbalsta sniegšana apkaimju biedrībām un iedzīvotāju interešu grupām. 

“Liela vai maza, blīvi apdzīvota vai neapdzīvota, katra Rīgas apkaime ir vērtīga un katras apkaimes sirds ir tās iedzīvotāji. Visas apkaimes kopā veido to Rīgu, kuru mēs redzam un kurā dzīvojam,“ saka Villiams Vrobļevskis, Centra koordinators. Villiama  pārziņā būs  16 apkaimes –  Avoti, Brasa, Centrs, Grīziņkalns, Kundziņsala, Jaunciems, Mangaļsala, Mežaparks, Mīlgrāvis, Pētersala – Andrejsala, Sarkandaugava, Skanste, Trīsciems, Vecāķi, Vecdaugava, Vecmīlgrāvis.

Jaunie apkaimju koordinatori vienbalsīgi apstiprina, ka ir pilni entuziasma attīstīt apkaimes.

“Esmu pārliecināta, ka katrā apkaimē ir savas, pārējiem Rīgas iedzīvotājiem apslēptās “pērles”, savas stiprās puses, kas veido to unikālo identitāti un ar kurām personai ir patīkami sevi identificēt,“ saka Aija Lilienfelde, Āgenskalna koordinatore.  Aijas pārziņā būs 18  apkaimes – Atgāzene, Āgenskalns, Beberbeķi, Bieriņi, Bišumuiža, Dzirciems, Ilģuciems, Imanta, Katlakalns, Ķīpsala, Mūkupurvs, Pleskodāle, Salas, Šampēteris, Torņakalns, Zasulauks, Ziepniekkalns un Zolitūde.

Kā ziņots, turpmāk iedzīvotāji savas iniciatīvas varēs realizēt tiešā sadarbībā ar koordinatoru, neapmeklējot citas pašvaldības iestādes. Piemēram, ja biedrība savā apkaimē vēlēsies izvietot bērnu spēļu laukumu, tad vairs nevajadzēs doties uz virkni pašvaldības iestāžu, lai to saskaņotu. Par iniciatīvas virzību rūpēsies koordinators.

 Mans uzdevums – sadarbībā ar apkaimju iedzīvotājiem ne tikai rast risinājumu apkaimju pilsētvides pilnveidei, bet arī veicināt iedzīvotāju līdzdalību apkaimju labiekārtošanā,“ saka Gaidis Balodis, Bolderājas koordinators. Viņa pārziņā būs sešas apkaimes – Bolderāja, Buļļi, Daugavgrīva, Kleisti, Spilve un Voleri.

Teiktajam piekrīt arī Marija Krasovska, Maskavas forštates koordinatore, piebilstot: “Var teikt, ka moto mūsu darbam būs – vienāda dzīves kvalitāte, labiekārtota vides un kultūras pieejamība visās Rīgas apkaimēs!“ Marijas pārziņā būs astoņas apkaimes:  Dārzciems, Dārziņi, Ķengarags, Maskavas forštate, Pļavnieki, Rumbula, Šķirotava un Vecpilsēta.

Koordinatori jau strādā, lai atrastu veidus kā vislabāk sazināties ar iedzīvotājiem, biedrībām un kopienām un kļūt zināmiem viņu pašu “paspārnē” nonākušajās apkaimēs. Turpmāk ar viņiem var sazināties, izmantojot speciāli izveidotas Apkaimju grupas vietnē Facebook. Visi koordinatori ļoti gaida Covid pandēmijas beigas, kad varēs tikties, piemēram, bibliotēkās, rotaļu laukumos vai pasākumos. 

“Mans lielākais izaicinājums būs iedzīvotāju vajadzību apzināšana apkaimēs, kurās nav apkaimju biedrību, jo pusē no manā pārziņā esošajām apkaimēm nav šādu biedrību,” saka Daiga Mežale, Teikas koordinatore. Daigas pārziņā būs desmit apkaimes – Berģi, Brekši, Bukulti, Čiekurkalns, Dreiliņi, Jugla, Mežciems, Purvciems, Suži un Teika. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar