Citādi vasaras festivāli – neizmirstamai vasarai
Vasara ir brīvlaiku, atvaļinājumu un ceļojumu laiks – laiks, kad atklāt jaunus apvāršņus, baudīt dabu, mūziku, dejas un dzīvi kopā ar pašiem tuvākajiem vai labā draugu kompānijā un doties ārpus pilsētas, lai noķertu īstu festivāla atmosfēru. Kur šovasar piedzīvot ģimenēm draudzīgus mūzikas festivālus un ķert labas vibrācijas?
Jūnijā – “Saulgriezis” Bauskas novadā
Jau 22. un 23. jūnijā zemnieku saimniecība “Jundas” Bauskas novada Vecsaulē aicina piedzīvot brīvdabas pasākumu “Saulgriezis”, kas šovasar norisināsies pirmo reizi. Tā mērķis ir izzinoša atpūta ar plašu aktivitāšu un meistarklašu klāstu ikvienam – gan pieaugušajiem, gan bērniem, – apvienojot senlatviešu tradīcijas ar moderno pasauli.
Gaļas gatavošanas meistarklases kopā ar Grilētāju brālību, vasaras saulgriežu senlatviešu tradīcijas, vainagu pīšana, ugunskura kraušana, jāņusiera siešana, lāpu gatavošana, senlatviešu uguns rituāls, dīdžeji un dzīvās grupas danču iegriešanai un pasākuma kuplināšanai – to visu būs iespējams piedzīvot divās aizraujošās, piesātinātās dienās un naktīs. Par muzikālo noformējumu rūpēsies “Dārdaru muzikanti”, latviešu kantri mūzikas apvienība “Dēka”, hanga skaņu entuziasts Mārcis Palsiņš, “Martini Band” un Shota Adamashvili, kā arī dīdžeji Ieva Mits, Trashy Trax, Diablo, Holten, Kiploks, Tereza + Rolix.
Atraktīvākajiem apmeklētājiem pasākuma organizatori būs sarūpējuši tādas aktivitātes kā grilēšanas dueli un beerpongčempionātu, ogļu maisu turēšanas sacensības un citas izklaides. Pasākuma teritorijā visas dienas garumā būs pieejama arī spēļu zona un volejbola laukums, bet mazajiem – bērnu izklaides zona dažādām vecuma grupām. Lai pilnībā izbaudītu saulgriežu burvību, apmeklētājiem būs iespēja nakšņot telšu pilsētiņā, radot īpašu kopības sajūtu.
Vairāk informācijas https://www.aula.lv/pasakumi/saulgriezis.
Jūlijā – Valmiermuižas etnomūzikas festivāls Valmiermuižas parkā un “Laba Daba” Līgatnes pagastā
Etnomūzikas grandi no Portugāles, Mongolijas, Igaunijas un Lietuvas, pašmāju folkroka grupa “Iļģi”, milzīga ugunsskulptūra, buto dejas performance, krāšņa izklaides programma ģimenēm ar bērniem ar cirka mākslinieku piedalīšanos, izjādes ar zirgiem, radošas meistarklases – tā sevi šogad piesaka Valmiermuižas etnomūzikas festivāls, kas norisināsies 6. jūlijā Valmiermuižas parkā.
Uz divām skatuvēm visas dienas garumā gaidāmas aizraujošas, daudzkrāsainas muzikālas performances. Šogad festivālā gaidāmi īpaši un neparasti viesi: pirmo reizi Latvijā viesosies sekstets “Khusugtun” no Mongolijas, lai priecētu festivāla viesus ar khööömii un rīkles dziedāšanu. Vidusjūras reģiona mūzikas skanējumu ļaus izbaudīt Latvijas klausītājiem jau pazīstamā krāšņā portugāļu grupa “Albaluna”, kas ar dūdu un elektronisko instrumentu skaņām ved ceļojumā starp seno un mūsdienu mūzikas pasauli. Viņu mūzikā jūtama tradicionālās turku, viduslaiku Ibērijas, ebreju, arābu un Balkānu mūzikuas ietekme, kas smalki saplūst ar progresīvo rokmūziku. Savukārt starptautiskā grupa “The Baltic Sisters”, kas 2022. gada nogalē uzplaiksnīja tālu no Baltijas krastiem – pasaules mūzikas izstādē WOMEX Lisabonā, satiekoties trim dziedātājām no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, – atskaņos sutartīnes jeb arhaiskas daudzbalsīgas lietuviešu dziesmas un Igaunijas un Latvijas tradicionālos dziedājumus, kā arī vadīs īpašu tradicionālās dziedāšanas meistarklasi.
Uz skatuves kāps arī leģendārie latviešu postfolkloras kustības aizsācēji “Iļģi”, folkroka grupa “Laimas Muzykanti”, romu un Balkānu tautu iedvesmotā gypsy-folk-rock žanra grupa “Alum Alu”, etnoprieka grupa “Ogas”, akustiskā reiva pārstāvji “Nielslens Lielsliens”, meditatīvo priekšnesumu meistars Harijs Vagrants, ukraiņu dzejniece Ļuba Jakimčuka kopā ar latviešu koklētāju Latvīti Cirsi.
Etnomūzikas festivāla programmu papildinās dažādas aktivitātes un radošas amatu darbnīcas visai ģimenei, tai skaitā Rīgas cirka mākslinieku meistarklases, palīdzot izzināt žonglēšanas un līdzsvara noslēpumus, kā arī izjādes ar zirgiem un poniju pašiem mazākajiem.
Par ikgadēju festivāla tradīciju kļuvušas spāņu mākslinieka Jordi NN īpaši veidotās uguns skulptūras, un arī šogad festivāla kulminācijā notiks mākslinieka radītās skulptūras “Viļņošanās rezonanse” iedegšana, kuru pavadīs japāņu tradīcijā balstītās buto dejas performance Simonas Orinskas un citu dejotāju izpildījumā.
Plašāka informācija par gaidāmo pasākumu un programma pieejama festivāla Facebook lapā un vietnē etnovalmiermuiza.lv. Biļetes iepriekšpārdošanā šeit.
Foto: publicitātes
TOP Komentāri