Bērnu slimnīcas Ausu, kakla un deguna slimību klīnika paplašina darbību
Līdz ar Bērnu slimnīcas jaunās Brieža ēkas sniegtajām iespējām Ambulatorā veselības centra telpās savu pakalpojumu klāstu nozīmīgi paplašinājusi Ausu, kakla un deguna slimību klīnika. Tās komandai pievienojušies trīs ārsti, kas ļāvis ievērojami saīsināt rindas pie speciālistiem, kā arī paplašināts diagnostikas pakalpojumu klāsts. Turpmāk dzirdes izmeklējumus būs iespējams veikt arī pašiem mazākajiem pacientiem un bērniem ar dzirdes aparātiem.
Kopš oktobra Bērnu slimnīcas Ausu, kakla un deguna slimību klīnika bērnus gaida plašajās un mājīgajās Ambulatorā veselības centra jeb Brieža mājas otrā stāva telpās. Klīnikā katru gadu sniedz aptuveni 21 000 ambulatoru pakalpojumu un veic aptuveni 2000 operāciju. Tiek nodrošināta mūsdienīga ārstēšana, ievērojot starptautiskās vadlīnijas, bet šajā rudenī, pateicoties jaunajam iekārtām, izdarīts ļoti daudz, lai ievērojami uzlabotu diagnostikas un rehabilitācijas pakalpojumu klāstu un kvalitāti.
Viens no svarīgākajiem Ausu, kakla un deguna slimību klīnikā ir dzirdes izmeklējums. Specializētas audiometrijas kabīnes un tām atbilstoša mērījumu aparatūras trūkuma dēļ līdz šim uz vietas klīnikā nebija iespēju pacientiem līdz septiņu gadu vecumam veikt objektīvus dzirdes izmeklējumus, tāpēc daudzi bērni pēc konsultācijām tika novirzīti uz Latvijas Bērnu Dzirdes centru. Lai tiktu uz padziļināto izmeklējumu, rindā bija jāgaida vairākus mēnešus. Līdz ar to secīga un ātra rīcība, veicot ķirurģiskas vai terapeitiskas manipulācijas, aizkavējās.
“Esam gandarīti, ka tagad mūsu rīcībā ir divas audiometrijas kabīnes un to aprīkojums, jo Bērnu slimnīcā mēs gadā varēsim veikt aptuveni 2000 objektīvus dzirdes izmeklējumus. Ievērojami saīsināsim periodu, kurā mūsu pacientam ir traucēta dzirdes funkcija, proti, viņš kaut ko nesadzird. Tas bērnu vecumā kavē valodas attīstību, kā arī neļauj pilnvērtīgi veidot komunikāciju ar citiem, īpaši – ar vienaudžiem. Mazākie pacienti līdz aptuveni septiņu gadu vecumam paši nevar pateikt, ka pazudusi dzirde, vai arī viņi kaut ko nesadzird, nesaprot kādas skaņas, tāpat mazākie vēl nespēj izskaidrot to, kā kaut kas “trokšņo” ausī. To var parādīt tikai objektīvi dzirdes izmeklējumi. Bērni, kuri vēl neprot sadarboties, ziņojot, ko dzird austiņās, varēs atrasties audiometrijas kabīnē kopā ar speciālistu, kurš vēros bērna reakciju, kad skaņa nāks no skandām. Ar jauno aprīkojumu mēs dzirdes traucējumus varēsim konstatēt jau no zīdaiņu vecuma, jo pašiem mazākajiem dzirdes mērījumu aparatūrai ir paredzēti īpaši sensori,” skaidro Jānis Sokolovs, Bērnu slimnīcas Ausu, kakla un deguna slimību klīnikas vadītājs.
Izmeklējumi, kurus var veikt tikai audiometrijas kabīnē, nepieciešami bērniem ar dzirdes traucējumiem, pacientiem pirms auss ķirurģiskām operācijām un kohleāro implantu operācijām, bērniem ar akūtām vai hroniskām dzirdes nerva slimībām, paliatīvajā aprūpē esošajiem pacientiem ķīmijterapijas otoksicitātes kontrolei, dzirdes aparātu un kohleāro implantu regulēšanai, kā arī pēcoperācijas rezultātu labākai izvērtēšanai.
Jaunās kabīnes un aprīkojums iegādāts ar ES Atveseļošanās fonda un ziedotāju atbalstu.
Labdarības Fonds “Fenix” ir piesaistījis līdzekļus audiometrijas kabīnes iegādei, apliecinot savu ilgtermiņa apņemšanos uzlabot bērnu veselības aprūpi Baltijas valstīs.
“Labdarības fonds “Fenix” īpašu uzmanību pievērš bērnu slimnīcu atbalstam un to vajadzību nodrošināšanai Baltijas valstīs. Mēs cenšamies padarīt kvalitatīvu medicīnisko aprūpi pieejamāku. Šī iniciatīva ir ārkārtīgi nozīmīga, jo tā ļaus Bērnu slimnīcai veikt dzirdes diagnostiku pat pašiem mazākajiem pacientiem uz vietas, būtiski saīsinot gaidīšanas laiku un veicinot bērnu veselības uzlabošanos,” uzsver Labdarības fonda “Fenix” direktore Santa Laizāne.
Bērnu slimnīcā Ausu, kakla un deguna slimību klīnikas speciālisti pēdējos gados veikuši vairākas unikālas operācijas un spējuši savā darbā ieviest vairākas inovācijas, tai skaitā izmantota unikāla multidisciplināra pieeja vairāku etapu operācijas auss ejas un ārējās auss izveidošanā bērnam, uzsākts jauns operāciju virziens – mikrotijas ķirurģiska korekcija, kā arī ieviesti vairāki citi jauninājumi.
Jaunajās telpās Ausu, kakla un deguna slimību klīnikai radīta iespēja īstenot savus turpmākos plānus. Visā pasaulē notiek virzība uz diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju, kas tiek īstenota multidisciplinārās komandās. Uzlabojot diagnostikas veikšanu un iesaistot komandā funkcionālos speciālistus, klīnikā tuvākajos gados būs iespēja operatīvi koriģēt sakodienu, mazinot gadījumu skaitu, kad bērniem nepieciešama operācija. Klīnikas darbā plašāk tiks iesaistīti audiologopēdi un citi speciālisti, lai bērniem ar dzirdes traucējumiem palīdzība tiktu sniegta maksimāli ātri un efektīvi.
Foto: publicitātes
TOP Komentāri