Apnikuši ierastie filtri? Lietotnes radošāka satura veidošanai

Attēlu un video rediģēšana pašu vajadzībai vai publicēšanai sociālajos tīklos ir veids kā attīstīt savas radošās spējas un dalīties ikdienas mirkļos ar draugiem un tuviniekiem. Katram ir savi mīļākie fotoattēlu filtri, vēlamais kontrasta līmenis un krāsu spektrs, ar ko apstrādāt uzņemto attēlu, taču reizēm ir vēlme izmēģināt kaut ko jaunu. Tāpēc tehnoloģiju eksperts ir apkopojis piecas lietotnes, kas ir parocīgas ikdienas lietošanai un ļaus attīstīt savu radošo potenciālu vēl vairāk.

Vecais labais un nedaudz uzlabotais

Video ir kļuvis par teju straumētāko saturu sociālajos tīklos, arvien vairāk lietotājiem izmēģinot savu roku aizraujošu un autentisku video veidošanā. Lietotne TikTok ir jau ļoti plaši pazīstama satura platforma, kas piedāvā ne tikai dalīties ar izveidoto materiālu, bet arī rediģēt video ar dažādu filtru, rīku un efektu palīdzību. Līdzīga lietotne ir arī Likee, kas darbojas pēc tāda paša principa – rediģējot video failus un daloties tajos ar platformas auditoriju.

“Sociālo tīklu platformas ir kļuvušas par teju neaizstājamām satura pārlūkošanas vietnēm, kas vienlaikus piedāvā arī video materiālu apstrādes iespējas. Video rediģēšana viedtālrunī parasti ir nedaudz laikietilpīgāks process, taču pateicoties TikTok un Likee funkcijām, teju jebkurš var viegli apstrādāt un dalīties ar radošiem video. Atliek tikai uzņemt vēlamos kadrus ar viedtālruni un ļauties vienas vai otras lietotnes piedāvātajiem rīkiem, lai izveidotu savai gaumei un vēlmēm atbilstošu saturu,” skaidro Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers.

Vienots kopsaucējs, bet personalizētas detaļas

Lietotne Canva ir jau vairumam viedtālruņu lietotāju un prezentāciju veidotāju zināma programma, kas ir pieejama gan interneta pārlūkā, gan Huawei AppGallery lietotņu veikalā. Lietotne sniedz ļoti plašas fotogrāfiju un video failu apstrādes iespējas, tostarp kolāžu veidošanu no vairākiem attēliem un grafiskajiem elementiem un video montāžu, pievienojot vēlamo skaņu motīvu.

“Daudzi no mums noteikti ir pazīstami ar Canva plašo dzimšanas dienas apsveikumu kartiņu klāstu un prezentāciju veidnēm, kuras var rediģēt pēc vajadzības. Taču šī lietotne piedāvā arī daudzveidīgu bezmaksas ikonu, grafiku, animāciju variantus, kurus iekļaut dizaina veidošanā. Lai izveidotu sava sociālo tīkla profila vienoto motīvu, lietotne piedāvā dažādus iedvesmojošus formātus Instagram un citu platformu ierakstu sagatavošanai, tādējādi nodrošinot vienotu profila izskatu un ērtāku lietošanu. Šī funkcija ir īpaši noderīga izglītojoša satura strukturizēšanai, padarot to pēc iespējas pārskatāmāku,” skaidro eksperts.

Video kā māksla

Ne vienmēr ir vēlme visu uzņemto saturu atrādīt plašākai auditorijai. Tiem, kas vēlas apstrādāt video sava prieka pēc, attīstot un paplašinot radošās spējas, noderēs lietotnē CapCut, kas bez maksas piedāvā plašu rediģēšanas rīku kopumu, kā arī dažādus skaņas celiņus, lai video piešķirtu ne tikai pareizo atmosfēru, bet arī uzsvērtu dažādus akcenta momentus.

“Šī lietotne būs labs palīgs tiem, kas vēlas izmēģināt savas spējas video montāžā. Lai video spētu uzrunāt un atspoguļot mirkļus patiesi dzīvīgi, ir vajadzīga atbilstoša melodija vai skaņu efekti. Tāpat dažādu kadru pārejas momenti var tikt rediģēti, lai piešķirtu video dinamiku vai tieši pretēji – veidotu mierpilnu sajūtu, kas būs noderīgi, piemēram, dabas video gadījumā. Uzņemot video ar nova 10 Pro viedtālruni, atliek tikai lietotnē atvērt konkrēto video fragmentu un, neatkarīgi no autora radošās idejas, CapCut spēs palīdzēt ar unikālu rediģēšanas risinājumu,” stāsta M. Tillers.

Minimālisms vai maksimālisms? Efekti katra gaumei

Par gaumi neviens nestrīdas un to visnotaļ pierāda lietotne PicsArt Photo editor, kas sniedz ļoti plašu mūsdienīgu efektu un rediģēšanas rīku klāstu, lai īstenotu katra lietotāja vīziju. Vai tas būtu retro stila tematiskais foto, vai 2000. gadiem raksturīgs filtrs, kas ir trūkstošā “odziņa” perfektam rezultātam – šī lietotne spēs apvienot katra jaunā satura veidotāja radošās izpausmes.

“Plašās rediģēšanas un satura formātu apstrādes izpausmes ir redzamas jebkurā sociālo tīklu platformā, katram autoram parādot savu stilu un gaumi. Šī lietotne būs labs asistents tiem, kas vēlas meklēt savu radošo identitāti un izmēģināt dažādus jautrus, krāsainus vai tieši minimālistisku noskaņu veidojošus filtrus, tādējādi atrodot savu nišu starp visiem pārējiem satura veidotājiem. Lai kādu pieeju katrs lietotājs izvēlētos, svarīgi atcerēties, ka katram ir sava radošā vīzija, ko ir vērts īstenot,” novēl eksperts.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar