Ar septembri stāsies spēkā atsevišķas jaunas ugunsdrošības prasības

Būtiskākā izmaiņa noteikumos paredz, ka telpās, kur izmantoti gāzes aparāti ar jaudu lielāku par 50kW, jāuzstāda detektori, kas signalizētu par gāzes noplūdi. Šis noteikums, neatkarīgi no ierīces jaudas, jāievēro arī tad, ja gāzes ierīce atrodas ēkas cokolstāvā vai pagrabā. Gāzes noplūdes detektori var laicīgi identificēt gāzes noplūdi gan šķidrā, gan jau dabīgā agregāta stāvoklī, kad tā ir vieglāka par gaisu un uzkrājas pie telpas griestiem. Tā kā propāna, metāna un butāna gāzu noplūdei ir augsta sprādzienbīstamība, šis noteikums palielina drošības līmeni publiskajos objektos. Gāzes noplūdes gadījumā iedzīvotājiem ir jāzvana Gāzes avārijas dienestam: 114. Izvēloties piemērotāko gāzes detektoru, atbildīgajai personai vajadzētu pievērst uzmanību, lai attiecīgā iekārta ir marķēta ar “CE” atzīmi un fiksēt, kādas gāzes (propāna vai butāna) uztveršanai tā ir paredzēta. Ja rodas šaubas par to, vai izvēlētā iekārta ir atbilstoša normatīvo aktu prasībām vai trūkst informācijas par to, kā pareizi uzstādīt detektoru, atbildīgajai personai vēlams konsultēties ar kvalificētu speciālistu.

Tāpat noteikumi paredz, ka līdz šī gada 1. septembrim Objektos atbildīgajām personām jāveic izmaiņas un papildinājumi Ugunsdrošības instrukcijās atbilstoši 19.04.2016 MK noteikumi nr.238 “Ugunsdrošības noteikumi” prasībām. Tiesības izstrādāt ugunsdrošības instrukciju, veikt ugunsdrošības instruktāžu, praktiskās nodarbības, ugunsdzēsības hidrantu un iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada pārbaudi ir personai, kura ir ieguvusi profesionālo izglītību ugunsdrošībā vai saņēmusi apmācību ugunsdrošības jomā.

Papildus no šā gada 1. septembra stāsies spēkā prasība vienlaicīgi ar elektroinstalācijas pretestības pārbaudēm veikt arī elektroinstalācijas kontaktu savienojumu pārbaudi, izmantojot termokameru. Mērījumi jāveic kopā ar elektroinstalācijas pārbaudēm un par rezultātiem jānoformē pārbaudes akts.

2016. gadā pieņemtie “Ugunsdrošības noteikumi” darbojas jau gandrīz gadu, taču jau pavisam drīz mums būs jārēķinās ar tām izmaiņām un papildus prasībām, kas atbilstoši jaunajiem noteikumiem būs spēkā no 2017. gada 1. septembra. Līdz ar šo normu stāšanos spēkā tiek palielināta drošība publiski pieejamos objektos un iestādēs,” uzsver Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilgvars Cēris.

Latvijas Ugunsdzēsības Asociācija ir profesionāla sabiedriska organizācija Latvijā, kuras darbības mērķis ir sekmēt tās biedru komercdarbību, veicināt tās biedru savstarpējo sadarbību un profesionālo izaugsmi, aizstāvēt un pārstāvēt savu biedru un visas nozares tiesiskās, saimnieciskās un ekonomiskās intereses pašvaldību un valsts institūcijās.

Papildu informācija:

Ilgvars Cēris

Biedrības „Latvijas Ugunsdzēsības asociācija” valdes priekšsēdētājs

 

TOP Komentāri

avatar