Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks” sāksies ar vairākiem koncertiem gleznainās novada vietās
Jau šo sestdien, 10. jūlijā Smaižu baznīcā tiks atklāts Liepājas Simfoniskā orķestra jaundibinātais Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”, kas līdz pat 20. augustam ar 16 dažādiem koncertiem norisināsies gan daudzviet novadā – Smaižos, Cīravā, Vecpilī, Aizputē, Priekulē, Griezē un Grobiņā, gan arī Liepājā.
“Dienvidkurzeme ir īpašs Latvijas apgabals. Ap Liepāju, tās sirdi, ir izvietojušās skaistas pilsētiņas un apdzīvotas vietas, kas bagātas ar vēstures liecībām un mākslas vērtībām. Daudzas vietas šajā reģionā var lepoties ar krāšņiem dievnamiem, gleznainiem parkiem un elegantām muižām. Dienvidkurzeme ir izauklējusi daudzas ievērojamas personības, un viena no tām ir Evalds Rimbenieks, baptistu mācītājs, ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs,” festivāla kontekstu skaidro Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.
Kā jau ziņojām iepriekš, jaunais festivāls saturiski pārņems pēdējā desmitgadē veiksmīgi īstenotā festivāla “Liepājas vasara” žanriskās kontūras, savukārt festivāls “Liepājas vasara” jau nākošgad atgriezīsies savās vēsturiskajās mājās – koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”.
Šogad Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks” sāksies ar simbolisku koncertu 10. jūlijā Evalda Rimbenieka dzimto Smaižu baznīcā, un noslēgsies ar vērienīgu garīgās mūzikas koncertu 20. augustā Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē.
Festivāla programmā ir vairāki kamermūzikas koncerti, kur dzirdēsim Liepājas stīgu kvartetu, koka pūšamo instrumentu kvintetu “Kurland Quintet”, Liepājas mežragu kvartetu, Liepājas stīgu kvintetu, metālpūšamo instrumentu ansambli “Libava Brass Quintet”, ērģelnieci Simonu Sunepu, flautisti Egiju Sproģi, čellistu Ēriku Kiršfeldu, mežradznieku Ingu Novicānu un vēl citus mūziķus.
Gaidāmi ir arī 3 orķestra koncerti – Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” skanēs gan roka balādes ar Ata Ieviņa, Andra Ērgļa un Jeronima Miļus piedalīšanos, gan Baha, Vēbera un Mocarta mūzika ar klarnetista Inta Dāldera un vijolnieces Kristīnes Balanas solo. Savukārt festivāla grandiozais noslēgums izskanēs Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un atpazīstamiem operas solistiem.
Foto: publicitātes
TOP Komentāri