Būtiski turpina pieaugt darījumu skaits ar maksājumu kartēm

Maksājumu karšu lietošanas popularitāte arvien pieaug, un to apliecina maksājumu karšu darījuma skaita un pirkumu ar maksājumu kartēm kāpums. Šī gada trešajā ceturksnī darījumu skaits pieaudzis par 22,5%, savukārt pirkumu skaits ar maksājumu kartēm audzis vēl straujāk – par 28%, salīdzinot ar pērnā gada 3.ceturksni.

 

Kopumā maksājumu karšu skaits nedaudz samazinājies – dati uz šī gada 30. septembri liecina, ka Latvijā kopumā izsniegtas 2 369 854 maksājumu kartes, kas ir par 1,43% mazāk, salīdzinot ar 2013. gada trešo ceturksni.

 

No kopējā karšu apjoma lielākā daļa jeb 63,5% ir MasterCard maksājumu kartes, un, salīdzinot ar pērnā gada 3. ceturksni, šogad to skaits pieaudzis par 17%. Straujākais pieaugums vērojams American Express kartēm – par 23,2% šī gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn.

 

„Iedzīvotāji arvien aktīvāk par pirkumiem norēķinās ar maksājumu kartēm un tāpēc, izvēloties kartes, arvien vairāk arī novērtē papildu labumus, ko tā sniedz. Bez tradicionālajām bezskaidras naudas norēķinu iespējām iedzīvotāji augstu vērtē maksājumu karšu piedāvātās lojalitātes programmas un partneru piedāvājumus. Aktīviem maksājumu karšu lietotājiem tas ir izdevīgi, jo, pārzinot karšu sniegtās iespējas, var ietaupīt, iepērkoties ar speciāli kredītkaršu īpašniekiem paredzētām atlaidēm, vai, aktīvi iepērkoties, var saņemt atlaidi komisijas maksai par kredītkarti, kā arī izmantot citas priekšrocības, kas ikdienu padara ērtāku, piemēram, bez maksas iesaiņot dāvanas,” atzīst bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile.

 

Pēc Citadeles karšu lietošanas aktuālajiem datiem redzam, ka parasti vienam klientam bankā Citadele ir vairāk nekā viena Citadeles maksājumu karte. Cilvēki izmanto gan debetkarti, gan kredītkarti, kas ir noderīgas atšķirīgās dzīves situācijās. Interesanti, ka sievietēm biežāk nekā vīriešiem tiek izsniegtas maksājumu kartes. Vērtējot kopējo kredītkaršu skaitu, sievietēm kredītkartes ir izsniegtas par 10% vairāk nekā vīriešiem, bet debetkartes – par 26% vairāk.

 

 

TOP Komentāri

avatar