Bērnam drudzis?

Arī Bērnu slimnīcā pieaudzis ar gripu saslimušo pacientu skaits. Lai neveicinātu šīs vīrusu izraisītās un citu infekciju slimību izplatīšanos, garajās svētku brīvdienās nevajadzētu doties uz Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīnas centru un reģionālo slimnīcu uzņemšanas nodaļām tikai tāpēc vien, ka bērns akūti saslimis, bet mājas aptieciņa tukša.

No bērniem, kuri ierodas Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā, vairāk nekā 75% pacientu varētu ārstēties mājās, pirms tam attālināti vai klātienē konsultējoties ar ģimenes ārstu vai pediatru. Visā valstī, tajā skaitā Bērnu slimnīcā, arī svētku brīvdienās ir iespēja saņemt pilnvērtīgu ārsta konsultāciju situācijās, kad bērns pēkšņi saslimis. Sākotnēji palīdzēt bērnam var arī mājās, tāpēc mājas aptieciņā vienmēr jābūt:

  • termometram;
  • temperatūru pazeminošiem līdzekļiem;
  • deguna pilieniem vai aerosolam;
  • pretalerģijas līdzekļiem;
  • dezinfekcijas līdzekļiem;
  • pārsienamiem materiāliem.

“Augsta temperatūra dažādu vīrusu izraisītu saslimšanu dēļ ir adekvāta organisma reakcija. Drudzis ir ķermeņa temperatūra, kas augstāka par 38 grādiem. Ja ir tikai drudzis, bet nav patiešām satraucošu simptomu* un bērns ir vecāks par trim mēnešiem, iesaku konsultēties ar ārstu attālināti, raudzīties, lai bērns pietiekami daudz uzņem šķidrumu, mazināt temperatūru, ja nepieciešams, kā arī nodrošināt bērnam miera režīmu. Pēc temperatūru mazinošu mediakamentu došanas bērnam (jāievēro vecumam un svaram atbilstoša deva), jānogaida vismaz 30–40 minūtes, lai izvērtētu tā efektu. Nav nepieciešams pazemināt temperatūru līdz normālai – temperatūras pazemināšanās par vienu grādu ir vērtējama pozitīvi. Ja slimības simptomi nemazinās dažu dienu laikā vai medikamenti nepalīdz, noteikti ir jāsazinās ar ārstu,” stāsta Alla Silova, Bērnu slimnīcas Akūtā ambulatorā centra virsārste.

  • Brīvdienās un svētku dienās visu diennakti var zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni: 66016001.
  • Palīdzību var meklēt vairākās veselības aprūpes iestādēs visā Latvijā:  https://www.vmnvd.gov.lv/lv/kur-sanemt-medicinisko-palidzibu
  • Attālināti konsultācijas sniedz Bērnu slimnīcas pediatri, tās pieejamas 24/7. Pieteikties Bērnu slimnīcas pediatra attālinātai konsultācijai akūtā situācijā var Bērnu slimnīcas PACIENTA PORTĀLĀ (ieeja caur mājaslapu bkus.lv). Pēc pieteikuma aizpildīšanas pediatrs uz norādīto tālruņa numuru atzvana iespējami drīz, bet noteikti tuvāko 8 stundu laikā. Lūgums pēc pieteikuma telefonu turēt pa rokai, lai nepalaistu garām zvanu. Lai pieteiktos konsultācijai, ir jāzina bērna personas kodu. Visbiežāk konsultācijas attālināti tiek sniegtas, ja bērnam ir paaugstināta temperatūra, sāp auss vai satraukumu rada citas sūdzības, kad nav nepieciešama neatliekamā medicīnskā palīdzība. 
  • Klātienē pēc pieraksta tajā pašā vai tuvāko divu dienu laikā var tikt pie Bērnu slimnīcas pediatra akūtos gadījumos, autorizējoties Bērnu slimnīcas PACIENTA PORTĀLĀ un veicot pierakstu elektroniski (jāizvēlas “Pieteikties vizītei, Epieraksts” un pakalpojums: “Pediatrs akūtos gadījumos”).

Pie Bērnu slimnīcas pediatra bez nosūtījuma novietnē “Torņakalns” vai filiālē ”Gaiļaezers”, kā arī attālināti var vērsties pēc palīdzības, ja bērnam ir:

  • akūta elpceļu saslimšana;
  • paaugstināta temperatūra;
  • sāpes ausī vai kakla sāpes;
  • caureja, vemšana.

*Ja drudzis ir bērnam līdz trīs mēnešu vecumam, ar ārstu jākonsultējas tuvākajās stundās. Tāpat obligāti iespējami drīz jānokonsultējas ar ārstu, ja zīdainim ir drudzis un viņš ēd mazāk nekā parasti, zīž vāji un negribīgi. Arī tad, ja ir drudzis un bērns smagi elpo, dara to ātrāk nekā parasti, pukst, sten, vai arī – ir izmainīta bērna aktivitāte – viņš ir miegains, ilgstoši guļ, grūti pamodināms, nepaliek nomodā pēc pamodināšanas, ir uzbudināts, spalgi vai neparasti klusi raud, steidzami jāmeklē mediķu palīdzība.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar