Arī mīlestībā ir pārbaudījumi
„Mēs visi savā dzīvē esam saskārušies ar mīlestību. Arī mīlestība attīstās. Katrs pārbaudījums rāda, kā iet tālāk mīlestībā. Vīrieši un sievietes mīlestību saprot savādāk. Ne visiem pāriem izdodas aiziet līdz septiņiem pārbaudījumiem. Daudzi kādā no „eksāmeniem” izkrīt.
Pirmais pārbaudījums ir iemīlēšanās. Mēs ļoti bieži iemīlamies, tā vēl nav mīlestība. Iemīlēšanās periodā otru cilvēku biežāk gribam satikt, vairāk par viņu domājam. Šis periods ir vispatīkamākais. Vīrieši šajā laikā lielu uzmanību velta savai ārienei. Sieviete domā, ka tā būs mūžīgi. Vīrietis šajā posmā ir kā apmāts ar sievieti, kurā ir iemīlējies. Sievietei ir „rozā brilles” uz acīm. Viņa vīrietī, kurā ir iemīlējusies, redz tikai pozitīvās īpašības. Cilvēks par otru cilvēku nespriež objektīvi. Nereti ir vajadzīga palīdzība no malas – psihologa, skolotāja, vecāku –,lai noņemtu šīs „rozā brilles”. Sieviete pati neko nedomā. Viņa jūtas saprasta. Šajā periodā rodas vientuļās māmiņas. Šis pārbaudījums aptuveni ilgst no sešiem mēnešiem līdz gadam.
Otrais pārbaudījums tiek dēvēts par piesātinājumu. Attiecībās iestājas rutīna. Cilvēki, kas dzīvo pārī, sāk viens otram nepatikt. Viņi sāk ieraudzīt viens otra sliktās īpašības. Sākās pārdomas. Pie šī pārbaudījuma apstājas daudzi mūsdienu jaunieši. Viņi sāk uzdot sev jautājumu: būt kopā ar šo cilvēku vai nē? Precēties vai neprecēties? Šeit vajag kaut ko jaunu. Jaunieši bieži vien nevēlas neko mainīt. Liekas, ka viens par otru jau zina visu.” (Prātā nāk rindas no operetes „Sikspārnis” – „sieva, tā ir izlasīta grāmata.”)
„Trešais ir strīdu pārbaudījums. Tas ilgst no trīs līdz pieciem gadiem. Strīdi mēdz būt katrās attiecībās, ja nav strīdu, tad nav arī attiecību. Strīdēties ir jāiemācas. Šajā periodā cilvēki zina viens otra trūkumu, kļūdas, sliktās iezīmes. Šis ir sliekšņa periods, kad sieviete jautā: kas es tev esmu? Ja viņa vēl nav bildināta un kļuvusi par sievu. Likumdošanā nav termina kā civillaulība. Rodas jautājums par drošību: kā lai es zinu, ka draugs (draudzene) neaizies? Ar precēšanos steigties nedrīkst, bet precēties noteikti vajag. Savas attiecības ir jāsakārto! Šajā periodā no 10 laulībām četras izirst. Paliek vientuļās māmiņas, arī vientuļie tēti. Svarīgi, kā risinām strīdus ģimenē. Ja nemākam strīdēties, tad attiecības nevar pastāvēt. Vīrietis parasti nevelk strīdu garumā. Viņš ļauj sievietei izrunāties, izteikt to, kā viņa jūtas. Arī savu neapmierinātību, sāpes… Šis posms ir pārbaudījums abiem. Vīrietim nevajadzētu strīdēties līdzi. Tas no malas izskatās ļoti neglīti. Arī sieviete, ja viņa „nefano” par savu vīrieti, nevar ilgi ar viņu palikt attiecībās. Viņai jāļauj vīrietim spīdēt. Nedrīkst ļaut viņam nodzist. Strīdus posmā jāsaprot, vai attiecības var turpināties.
Ceturtais pārbaudījums ir prasme sevī izstrādāt pacietību. Ar šo pārbaudījumu grūtāk klājas sievietēm. Jāņem vērā gudrs padoms -„arī tas reiz pāries.” Pāriet viss. Ja nevaram pasmieties par problēmu, kas sen ir bijusi, tad tā vēl nav atrisināta. Jāmācās katram savu reizi otram cilvēkam arī piekāpties. Laulībai jābūt sasodīti pacietīgai…
Piektais ir pienākumu izpildes pārbaudījums. Katram ģimenē jākoncentrējas uz savu pienākumu izpildīšanu. Koncentrēšanos uz vienu lietu mēdz dēvēt arī par jogu. Tas notiek tad, kad prāts ir aizņemts ar šo vienu lietu. Ja sākam meklēt otrā trūkumus, bet savus pienākumus neredzam, ceļš tālāk beidzas. Kādreiz jāuzdod sev jautājums: cik stundas es šodien biju māte, cik sieva, cik meita, cik māsa, cik darbiniece? Pienākumi rosina un audzina mīlestību.
Sestais pārbaudījums ir platoniskā mīlestība. Tā atrodas cilvēka augstākajā čakrā. Vīrs un sieva var dzīvot kā brālis un māsa, galvenais ir garīgais, ne fiziskais aspekts. Svarīgi, nesākt otram pārmest, ja viņš kaut ko nav izdarījis, vai ir aizmirsis.” (Nāk prātā brīdis, kad pati pirms, ko sacīt otram, sev pavaicāju: vai no maniem pārmetumiem aizmirstais priekšmets pats neatskries mājās? Nē! Es tikai sabojāšu attiecības. Otrs cilvēks, to nedarīja tīšām.) Lektors atgādināja, ka agrāk bijušas dusmošanās istabas. Kad vīrs un sieva ir sastrīdējušies, sadusmojušies viens uz otru. Iegājuši savā dusmošanas istabā, izdusmojušies, iznākuši ārā un dzīvojuši tālāk. U.Kuģis sacīja, ka svarīgi, kā tu otru sagaidi mājās – ar pārmetumiem vai ar prieku. Ar dusmīgu: kur tu biji? Noliec kurpes vietā! Kāpēc tik ilgi? Vai: kā tev klājās? Kā tu jūties? Ja sagaida ar pārmetumiem, tad nav brīnums, ka otrs negrib nākt mājās.
„Septītais pārbaudījums ir garīgā mīlestība. Piemēram, vīrs mīl Dievu vairāk par sievu. Viņš redzēs sievā daļu no Dieva. Trūkumu ir mums visiem. Būtiski ir ieraudzīt labo otrā. Mēs abi mācāmies kalpot Dievam, viens otram un saviem līdzcilvēkiem. Mīlestība parādās darbos, nevis vārdos. Ar mīlestību mēs palīdzam otram kļūt labākam un kļūt labākai sabiedrībai.” Sievai jāļauj labi justies vīram ģimenē un otrādi – vīram jāļauj labi justies sievai. To, ko šis „labi” otram cilvēkam nozīmē, iepazīst gadu gaitā.
Teksts: Ligita Ābolniece
Autentiska burvestību pareizrakstība, ko sauc par Dr.Sango Es biju tik nomākta, kad mans mīļākais atstāja mani pie cita vīrieša pēc tam, kad mēs bijām satikušies 5 gadus un 1 gadu laulībā, es centos viņu lūgt atgriezties pie manis par atteikšanos un teikt, ka viņai vairs nav jūtu pret mani. Es kļuvu par skumju cilvēku pēc visa, ko mēs kopā nodzīvojām, pēc mīlestības, kas mums bija kopīga agrāk, es nevarēju iedomāties savu dzīvi bez viņas, jo mana mīlestība pret viņu bija nenovērtējama kāda iemesla dēļ, dažreiz, kad es sērfoju internetā, es redzēju komentāru par kādu, kuram ir tiesības atgriezt bijušo mīļoto,… Lasīt tālāk »