Veselīga dzīvesveida apņemšanās 2022. gadam: 2500 stundas miega un 3,6 miljoni soļu

Jaunajam gadam iesākoties raksturīgas neskaitāmas apņemšanās uzsākt veselīgāku dzīvesveidu. Bieži vien uzstādītie mērķi netiek īstenoti, jo tie ir grūti izmērāmi vai mazās uzvaras prasa pārāk ilgu laiku, un tas liek rokām nolaisties bezdarbībā. Lai izvirzītos mērķus pildītu visa gada garumā, talkā var nākt mūsdienīgas tehnoloģijas, kas palīdz uzraudzīt fiziskās aktivitātes un veselības rādītājus visas dienas garumā.

Kvalitatīvs miegs enerģijai un mundrumam visa gada garumā

Viens no veselīga dzīvesveida stūrakmeņiem ir kvalitatīvs miegs. Pieaugušam cilvēkam ir nepieciešamas vismaz septiņas stundas miega diennaktī. Ieteicamais miega ilgums ir jāievēro katru dienu, cenšoties ievērot arī līdzīgu gulētiešanas un atmošanās režīmu. Nepietiekams vai saraustīts miegs var radīt nopietnas sekas, piemēram, atmiņas un koncentrēšanās spēju traucējumus vai garastāvokļa svārstības. Aprēķināts, ka cilvēkam nepieciešamas vismaz 2555 stundas jeb septiņas stundas miega diennaktī. Bet, ja kādu nakti tomēr nav izdevies ievērot ieteicamās miega stundas, tad tās vajadzētu kompensēt ar papildu miegu, piemēram, atvēlot brīdi īsai diendusai nākamās dienas laikā.

“Lai palīdzētu ievērot līdzīgu miega režīmu katru nakti, talkā var nākt viedās tehnoloģijas, kas spēj monitorēt miega kvalitāti visas nakts garumā un informēt par labāko iemigšanas un atmošanās laiku. Aizvadītajā gadā viedpulksteņi ir kļuvuši par iecienītu miega uzraudzīšanas asistentu, jo vairumā jaunākajos modeļos ir iekļautas dažādas modernas miega analizēšanas funkcijas, kas pēc atmošanās sniedz detalizētu miega kvalitātes analīzi, ļaujot valkātājam labāk izprast iespējamos noguruma iemeslus,” stāsta Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Soļošana sporta zāles abonementa vietā

Pastaigas ir viens no efektīvākajiem fiziskās aktivitātes veidiem, kas stiprina muskuļus, palīdz saglabāt mentālo veselību un ir ikvienam viegli īstenojamas. Ieteicams, lai katrs pieaugušais ik dienu noietu vismaz 10 000 soļu jeb aptuveni astoņus kilometrus. Sākotnēji tā var šķist ļoti izaicinoša apņemšanās, taču soļu skaitu ir viegli palielināt, aizstājot ierastos pārvietošanās veidus un maršrutus.

“Skatoties gada griezumā, soļu skaits ir diezgan liels pat 3,6 miljoni soļu jeb aptuveni 2920 km. Veikt ieteiktos soļus var šķist grūti, īpaši tiem, kuriem ikdienā jādarbojas pēc konkrēta darba grafika, tomēr ir daudz veidu, kā sākt vairāk kustēties. Piemēram, lifta vietā var izmantot kāpnes, pusdienu pārtraukumu papildināt ar īsu pastaigu pēc kafijas uz netālu esošo kafejnīcu vai aicināt ģimeni doties brīvdienu pastaigā uz parku. Aktīvu dzīvesveidu palīdz uzturēt arī viedās tehnoloģijas, kā, piemēram, Huawei Watch GT 3, kas precīzi skaita veiktos soļus un seko līdzi īpašnieka progresam, tādējādi ļaujot saglabāt motivāciju ar mazām ikdienas uzvarām katru dienu,” skaidro M. Tillers.

Mazāk stresa 2022. gadā

Viens no veselīga dzīvesveida traucējošākajiem faktoriem ir stress, kas arī veicina fizisku un psiholoģisku diskomfortu. Stresu var izraisīt dažādas ikdienas situācijas un notikumi, kurus nespējam iepriekš prognozēt. Kad organisms izjūt stresu, asinīs izdalās stresa hormoni, kas paātrina sirdsdarbību un sašaurina asinsvadus, tādējādi liekot mums izjust izmaiņas arī pašsajūtā. Normāla pulsa frekvence miera stāvoklī ir no 60 līdz 100 sitieniem minūtē, tāpēc bieža pulsa frekvences paātrināšanās var būt saistīta arī ar pārmērīgām stresa situācijām.

“Viens no ērtākajiem un pārbaudītākajiem sirdsdarbības uzraudzības digitālajiem rīkiem ir viedpulkstenis vai arī fitnesa aproces, kurās ir iebūvēts sirdsdarbības mērītājs, kas nodrošina sirdsdarbības monitoringu visas dienas garumā. Turklāt mūsdienu viedpulksteņi piedāvā palīdzību arī normālas sirdsdarbības atjaunošanai, sniedzot padomus, kā mazināt stresu un atjaunot miera stāvokli ar elpošanas vingrinājumiem,” stāsta M. Tillers.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar