Valsts prezidents uzsver “Kijivas solistu” nozīmīgo māksliniecisko darbību

19. aprīlī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī uzņēma Ukrainas nacionālā kamerorķestra “Kijivas solisti” mūziķus un vadību, kuri ieradušies koncertturnejā Latvijā.

“Es zinu, ka jūsu domas ir mājās, Ukrainā, pie jūsu ģimenēm, pie jūsu mīļajiem. Mēs esam pārliecināti, ka Ukraina šo pārbaudījumu izturēs un karā uzvarēs. Novēlu jums turpināt savu māksliniecisko darbību, kas šajos apstākļos ir divtik nozīmīga. Mēs kā klausītāji un skatītāji dzīvosim līdzi jūsu mūzikai. Mēs visi esam par to, lai jūsu koncertturneja atgrieztos mājās,” tā mūziķus uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits.

Tikšanās laikā Valsts prezidents kamermūziķiem pastāstīja par Latvijas sniegto militāro un humāno palīdzību Ukrainai, kā arī Latvijas devumu Ukrainas interešu aizstāvībā Rietumos. Kamerorķestra “Kijivas solisti” mūziķi un vadība izteica pateicību Latvijas valsts prezidentam un visiem Latvijas iedzīvotājiem par palīdzību ukraiņu tautai kara laikā, kā arī par kamerorķestra uzņemšanu Rīgā, tādējādi sniedzot iespēju turpināt koncertturneju.

2022. gada sākumā kamerorķestris „Kijivas solisti“ devās Eiropas koncertturnejā līdz 24. februārī, atrodoties Itālijā, saņēma ziņu par Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Tā kā atgriešanās mājās vairs nebija iespējama, sadarbojoties ar vadošajām Eiropas koncertorganizācijām, “Kijivas solistu” koncertturneja ir pagarināta uz nenoteiktu laiku. Šobrīd kamerorķestris koncertē Latvijā.

Foto & video: Valsts prezidenta kanceleja

TOP Komentāri

avatar