Valsts prezidents: ārkārtas situācijas izbeigšanai ir steidzamības kārtā jāpieņem atbilstošs likums

Valsts prezidents Egils Levits šodien sazinājās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai apspriestu vakar valdībā pieņemtos lēmumus par līdzekļiem, kas novirzīti koronavīrusa Covid-19 krīzes izraisīto seku pārvarēšanai. Tajā skaitā tika pārrunāts plānotais atbalsts veselības aprūpes nozarei un medicīnas darbiniekiem.

Runājot par koronavīrusa Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas izbeigšanu, Valsts prezidents uzsvēra: “Nevar vilkt garumā šo jautājumu, un ir steidzamības kārtā Saeimā jāpieņem atbilstošs likums, kas noteiktu ārkārtas situācijas noslēgšanos.”

Valsts prezidents sarunā izvirzīja jautājumu par augstākās izglītības reformu, kas šobrīd ir nonākusi līdz apspriešanai Saeimā. “Darbā un diskusijās par augstākās izglītības reformu ir iezīmējies racionāls kompromiss, un es ceru, ka reforma Saeimā virzīsies uz priekšu sekmīgi,” sacīja E. Levits.

Abas puses apmainījās ar viedokļiem par digitalizācijas procesu vadību Latvijā. E. Levits uzsvēra, ka digitalizācijas procesam valstī ir nepieciešama politiskā vadība, kas ļautu koordinēti un sekmīgi iemiesot Latvijas kā mūsdienīgas valsts ikdienu.

Valsts prezidenta kanceleja

Foto: ilustratīvs (president.lv)

TOP Komentāri

avatar