Trūkst iedvesma sportot vēsajā sezonā? 4 lietotnes treniņu plāna atsvaidzināšanai

Rudens sezonai nomainot vasaras karsto laiku, regulārie treniņi palēnām tiek pārcelti uz iekštelpām, lai atrastos siltumā un komfortā. Taču tas daļēji ierobežo treniņu radošo brīvību, aprobežojoties ar konkrēto telpu sniegto platību un aprīkojumu. Lai vēsajā sezonā netiktu ietekmēta treniņu efektivitāte un sasniegtie rezultāti, tehnoloģiju eksperts ir apkopojis noderīgas lietotnes, kas sniegs vērtīgu informāciju un padomus jaunām treniņu metodēm un iespējām. 

“Mēs dzīvojam laikā, kad viss, kas nepieciešams, lai uzturētu sevi labā formā, ir motivācija un viedtālrunis. Personīgais treneris kabatā nodrošina pieeju neskaitāmām lietotnēm ar plašu vingrinājumu saturu, tādējādi ietaupot gan laiku, kas tiek veltīts braucot turp un atpakaļ no sporta zāles, gan resursus, piemeklējot sev atbilstošākos treniņu plānus ar vēlamo aprīkojumu. Atliek tikai izvirzīt personīgos treniņa mērķus un vēlamo rezultātu un ļauties lietotņu plašajam klāstam un iespējām,” stāsta Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs. 

Vingrinājumi katram 

Izvēloties piemērotāko lietotni, ir svarīgi izvērtēt, lai saturā ir pieejami ne tikai pamata vingrinājumi, bet arī sarežģītāki treniņu plāni sevis izaicināšanai vai slodzes palielināšanai. 

“Sportā, tāpat kā jebkurā citā sfērā, ir svarīgs progress. Ilgstoši pieturoties pie vieniem un tiem pašiem vingrinājumiem netiks saglabāta sākotnējā progresa dinamika. Labs piemērs ir lietotne Fitify Workouts. Tā piedāvā plašu individuālo vingrinājumu klāstu, kā arī programmas, kas aptver gan iesācēju, gan pieredzējušo sportistu vajadzības. Ja kādā brīdī sāk šķist, ka vingrinājumi ir kļuvuši pārāk viegli, lietotne ļauj izvēlēties grūtākus vingrinājumus vai tādus, kas vairāk atbilst katras personas fiziskās sagatavotības līmenim,” norāda eksperts. 

 Rezultātu monitorings jaunu mērķu izvirzīšanai 

Viens no svarīgākajiem aspektiem, izvēloties fitnesa pārlūkošanas programmu, pēc eksperta domām, ir tās saderība ar viedierīcēm, kuras izmantojam ikdienā. 

“Mūsdienās tehnoloģiju ražotāji arvien vairāk cenšas lietotājiem piedāvāt ne tikai dažādas funkcijas vai lietotnes, bet arī ērtu savienojamību ar viedtālruni. Viens no uzskatāmākajiem piemēriem ir plaši pazīstamā lietotne Strava, kurai jau ir vairāk nekā 100 miljoni lietotāju visā pasaulē. Programma galvenokārt ir paredzēta skriešanas un riteņbraukšanas entuziastiem, jo nodrošina augstas kvalitātes treniņu tehnisko analīzi, ko var salīdzināt ar izvirzītajiem mērķiem. Šīs lietotnes izstrādātāji turpina uzlabot treniņu pieredzi, palielinot tās saderību ar citām ierīcēm. Piemēram, lai redzētu savus datus Strava, Huawei lietotāji var pieslēgties Huawei Health lietotnei un savienot viedpulksteņa pārlūkotos valkātāja veselības un sporta rādītājus ar Strava lietotni precīzai progresa analīzei un datu pārlūkošanai vienuviet,” skaidro eksperts.  

Sports bez papildu aprīkojuma 

Mājas apstākļos īpaši noderīgas ir lietotnes, kas palīdz veikt vingrinājumus bez jebkāda papildu aprīkojuma tādā veidā izvairoties no jaunu ieguldījumu veikšanas. 

“Reizēs, kad esam atvaļinājumā, ceļojam darba vajadzībām vai atpūšamies ārpus pilsētas, mums nav pieejams ierastais sporta inventārs, tāpēc fiziskās aktivitātes ir daļēji ierobežotas. Šādās situācijās īpaši noderēs vingrinājumi, kuri jāveic tikai ar savu ķermeņa svaru – Home Workout – No equipment. Šādi vingrinājumu padomi būs lielisks motivators, lai saglabātu uzsākto fiziskās attīstības progresu neatkarīgi no mainīgajiem apstākļiem apkārt,” norāda M. Tillers. 

Lai motivācija nepazūd

Lietotnes var nodrošināt arī papildu motivāciju vai jaunus izaicinājumus tiem lietotājiem, kuriem ikdienā īpaši trūkst fiziskās aktivitātes.  

“Sportošana katru dienu var radīt rutīnu un slinkumu. Viens no veidiem, kā no tā atbrīvoties un likt sev regulāri vingrot, ir izmantot izaicinājumus vai konkursus ar draugiem, ko piedāvā adidas Running: Sports Tracker lietotne skriešanai. Šī AppGallery lietotņu veikalā pieejamā lietotne papildus skriešanas rezultātu un statistikas rādītāju pārlūkošanai piedāvā jaunus izaicinājumus vai aicina sacensties kopā ar draugiem. Pastāvīga izaicinājumu sistēma un iespēja sacensties ar citiem palīdz saglabāt motivāciju un sekot līdzi saviem sportiskajiem mērķiem un sasniegumiem,” iesaka M. Tillers. 

Neskatoties uz rudenīgo laiku aiz loga, sevis uzturēšana labā fiziskajā formā palīdz atbrīvoties no ikdienā uzkrātajām negatīvajām emocijām, veicina laimes hormona izdalīšanos un uzlabo vispārējo pašsajūtu, lai turpinātu iesākto treniņu progresu nākamajā dienā. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar