Tapis iedvesmojošs video par garo distanču pārgājienu maršrutu Mežtaka

Lai aicinātu rudenī doties dabā, iepazīt jaunus galamērķus un aktīvi pavadīt laiku, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) sadarbībā ar studiju “Eaglewood Pictures” radījusi iedvesmojošu video par garās distances pārgājienu maršrutu “Mežtaka”.

Garo distanču pārgājieni pasaulē kļūst arvien populārāki, īpaši patlaban, kad dažādu ierobežojumu dēļ daudzi izvēlas savu brīvo laiku pavadīt pie dabas. Arī tendences Latvijā norāda, ka dabas klātbūtni kā iedvesmu veselības uzlabošanai un moža gara saglabāšanai izvēlas arvien lielāks skaits iedzīvotāju.

Jaunais video, ko Pārvaldes uzdevumā veidojis video mākslinieks Arvīds Baranovs no “Eaglewood Pictures”, dod ieskatu Mežtakas maršrutā, kas vijas pa ainaviskām taciņām un ceļiem, atklājot elpu aizraujošas skatus, iepazīstinot ar iespaidīgām smilšakmens klintīm un noslēpumainiem mežu biezokņiem. Video skatāmas Velnalas klintis Siguldā, Zvārtes iezis, Mežtakas posmi Gaujas Nacionālajā parkā, Cēsu apkaimes ainavas, Sietiņiezis un visbeidzot ne ar ko nesajaucamās mežainās Cirgaļu kāpas aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”.

Mežtaka ir pilnībā marķēta posmā Rīga-Latvijas/Igaunijas robeža pie Apes un Kornetiem un ir pabeigta arī maršruta mājas lapa- visa gājējiem nepieciešamā informācija ir atrodama ne tikai gan mobilajā lietotnē “Dabas tūrisms”, bet arī tīmekļa vietnē www.meztaka.lv.

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas/Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā. Kopējais Mežtakas “Ziemeļu daļas” garums: ir apmēram 1060 kilometri 50 posmos, katrs posms veicams vienā vai divās dienās.

Maršruta Ziemeļu daļu veido 10 partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, A/S Latvijas valsts meži, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Igaunijas Lauku tūrisma organizācija (MTÜ Eesti Maaturism), nevalstiskā organizācija “Peipsimaa Turism”, “Setomaa Turism”, MTU Okokuller – Lahemā Nacionālajā parkā, Pohja- Eesti Turism un Lauku tūrisma asociācija “Lauku Ceļotājs” kā vadošais projekta partneris.

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar