Svētku mielastam vairums plāno tērēt līdz 60 eiro

Šajos Ziemassvētkos svētku mielastam 22% iedzīvotāju plāno tērēt no 41 līdz 60 eiro, gandrīz ceturtā daļa – no 21 līdz 40 eiro un 10% līdz 20 eiro, liecina “Maxima mazumtirdzniecības kompass” veiktās aptaujas dati. Vairāk kā 100 eiro plāno tērēt 6% iedzīvotāju, taču pirms svētku periodā vēl skaidru plānu par gaidāmajiem tēriņiem nebija 23% iedzīvotāju.

Latvijas iedzīvotāji, gatavojoties Ziemassvētku mielastam, ir tradīciju piekritēji. Aptaujas dati rāda, ka 65% iedzīvotāju svētku maltīti gatavo pēc tradicionālām mantotām ģimenes receptēm.

“Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta vadītāja Zane Kaktiņa papildina: “42% iedzīvotāju norādījuši, ka visiecienītākais Ziemassvētku ēdiens ir mandarīni. Tiem seko speķa pīrāgi, štovēti kāposti, piparkūkas, rasols, gaļas cepetis un pelēkie zirņi ar speķi. Populārākās atbildes maltīšu gatavošanai svētkos aiz ģimenē mantotām receptēm bija improvizācija, tā norādīja 49% respondentu, pēc pieejamajām receptēm medijos gatavo 25% un pēc recepšu grāmatām 25% iedzīvotāju. Savukārt, lai visu svētku mielastam nepieciešamo sagādātu, 59% iedzīvotāju plāno apmeklēt divus līdz trīs veikalus.

Pētījums tika veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS 2018. gada oktobrī – tajā piedalījās 1005 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar