Stradiņa slimnīcā svin Spāru svētkus

Šodien, 9. jūnijā, labi padarītu darbu un Spāru svētkus svin Stradiņa slimnīcas jaunās ēkas būvnieki no būvuzņēmuma “Velve”. Spāru svētki tradicionāli iezīmē ēkas būvniecībā nozīmīgu attīstības stadiju, kad ēka sasniedz tās augstāko punktu un ir pabeigta ēkas karkasa nesošo būvkonstrukciju izbūve. Tieši šajā ēkā savā ziņā pukstēs slimnīcas sirds – atradīsies plašs neatliekamās palīdzības centrs, operāciju bloki un nāks pasaulē mazuļi.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš atzīst, ka jaunais slimnīcas korpuss spēs risināt virkni sasāpējušu problēmu, arī tās, kuras izgaismojusi Covid-19 pandēmija, piemēram- esošās infrastruktūras nepiemērotība infekciju uzliesmojumiem: “Esošie korpusi būvēti sen, tie paredzēti pilnīgi citādai pieejai pacientam un, tajos strādājot, vairs nespējam nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošus apstākļus ne pacientiem, ne darbiniekiem.” Nepiemērota ventilācijas sistēma, šauras palātas un gaiteņi, kuros nav iespējams nodalīt pacientu plūsmas, nokalpojušas darbinieku atpūtas telpas un ģērbtuves – tā ir tikai redzamākā daļa no problēmām, ar kurām ikdienā cīnās slimnīcas personāls.

“Spāru svētki būvniekiem ir viens no nozīmīgākajiem atskaites punktiem būvdarbu procesā. Tie norāda uz konkrēta cikla noslēgumu, apliecinot lielo darbu apjomu, kas jau paveikti, un iezīmējot ēkas kopējās aprises,” skaidro būvuzņēmuma “Velve” valdes loceklis un tehniskais direktors Ivo Brālēns. “Šobrīd ar lepnumu varu teikt, ka esam godam noslēguši Stradiņa slimnīcas jaunā A korpusa būvniecības 2. kārtu, izbūvējot objekta ēkas korpusu karkasa nesošās būvkonstrukcijas. Līdztekus 1250 m2 platībā esam paguvuši veikt arī ēkas fasādes darbus un ierīkot vairums iekšējo un ārējo inženierkomunikāciju tīklu ar kopējo garumu 89,3 km. Darbu ietvaros, objekta būvniecībā ir izmantotas vairāk kā 1500 tonnas metāla un 9165 m3 betona. Šie skaitļi iezīmē paveikto darbu vērienīgo apmēru. Tādēļ vēlos teikt lielu paldies visai “Velve” komandai un visiem mūsu sadarbības partneriem par paveikto šajā sarežģītajā laikā un nebūt ne vienkāršajā, bet visai Latvijas sabiedrībai nozīmīgajā objektā.”

Jaunais korpuss ir nozīmīgākais Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infrastruktūras attīstības projekts. Pārcelšanos uz A korpusa otrās kārtas telpām plānots veikt līdz 2024. gadam. A korpusa 2. kārtas ēkā atradīsies Neatliekamās medicīnas centrs (uzņemšana), operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profili, neiroloģijas nodaļa un insulta vienība, sejas un žokļu ķirurģija, kā arī intensīvā terapija un Sievietes un bērna klīnika kopā ar dzemdību bloku. Jaunajā korpusā ārstniecība noritēs mūsdienu prasībām atbilstošās telpās. Pacientiem plānotas pārsvarā divvietīgas un atsevišķas vienvietīgas palātas (infekciju izplatības ierobežošanai).

Projekts tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem specifiskā atbalsta mērķa 9.3.2.”Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros un valsts budžeta.

Foto: publicitātes

 

TOP Komentāri

avatar