“Spēles kaleidoskops”

Visi atceras rotaļlietu no bērnības – kaleidoskopu, kad skaties caur cauruli uz gaismu un redz dažādus skaistus zīmējumus. Jegora Gordejeva un viņa komandas klips „Spēles kaleidoskops” (Kaleidoscope games) tieši par spēli ar krāsām un formām.

Stāstā ir trīs varoņi – trīs tēli: maza meitene, mākslinieks un dejotājs. Un katram no viņiem ir sava spēle, tajā spēlējoties, dzimst attēls, kas darbības gaitā pārvēršas par kaut ko krāsaino. Mēs redzam līnijas, krāsas, kustības, kas ir haotiskas, no vienas puses, un loģiskas no otras. Tas ir garastāvokļa un emociju izteiksmes, un šīs emocijas izlien uz virsmas. Galvenā varone ir meitene Arina un apkārt viņai, viņas spēlēm, tiek veidots stāsts: vecais meistars taisā figūras un meitene spēlē ar tām, un spēlē arī ar dejotāju. Ļoti interesanti vērot, kā viņa izvēlas krāsas un formas, domā un kontrolē savas fantāzijas. Viņa darā ar savām fantāzijām visu, ko vēlas. Un tā var darīt tikai bērns ar savu tīru apziņu.
Zīmīgi, ka šajā darbā dalībnieki nezināja par viens otra esamību. Un viņiem nebija tieša uzdevuma. Bija brīvība un improvizācija. Bērnam un māksliniekam tas ir svarīgi un nepieciešami. Spēlē un zīmē kā gribi. Galvenais lai viss no sākuma līdz beigam būtu aizraujošs un krāsainais.

Lomās: Arina Moskaļova, Jūrijs Zujevs, Jegors Gordejevs a.k.a. bboy Ego
Operatori: Avdejs Petrovs (Tanec Film), Sergejs Gulakovs
Video montāža: Avdejs Petrovs
Mūzika: “Life” – Ludovico Einaudi
Make-up:  Jeļena Seidova
Ideja un horeogrāfija: Jegors Gordejevs

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar