Simtgades zaļumballē par godu Latvijai dejo valsi vairāk nekā 150 vietās (VIDEO)

Nedēļas nogalē, 11. augustā, simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas, vairāk nekā 150 vietās visā Latvijā un dažviet ārvalstīs notika Simtgades zaļumballe. Tradīcijai ir sena vēsture, un arī sestdien visā Latvijā estrādēs, pļavās, pilsētu laukumos un citviet uz ballēm pulcējās muzikanti un dejotāji. Balles vienlaikus notika ikkatrā Latvijas pašvaldībā, tādējādi, iespējams, kļūstot par pozitīvās enerģijas bagātāko vakaru. Arī latvieši ārvalstīs pievienojās aicinājumam un šajā dienā rīkoja pasākumus Īrijā, Apvienotajā Karalistē un Krievijā. Godinot Latviju, balles daudzviet sākās ar valsi.

Paldies visiem un ikvienam, kas veidoja, organizēja, nodrošināja, piepildīja laiku un telpu. Paldies Latvijas pašvaldībām, organizācijām, iestādēm un biedrībām par atsaucību un atbalstu šīs iniciatīvas īstenošanā. Kad darām kopā, mūsos dzimst spēks! Simtgades zaļumballe deva iespēju piedzīvot kopā būšanas prieku un apliecināja vēlmi paskatīties uz savu valsti ne tikai kā simbolu, bet daļu no savas esības.

Zaļumballes Latvijā rīkotas kopš 19. gadsimta, un gluži kā sendienās tām gatavojās ikviens un īpaši. Simtgades zaļumballēs muzikālā programma bija daudzveidīga – uzstājās pūtēju orķestri, tautas mūzikas grupas, šlāgergrupas, dīdžeji. Daudzviet pirms Zaļumballes tika rīkoti koncerti, teātra izrādes, sporta sacensības.

Gatavojoties zaļumballei, veikts arī pētnieciskais darbs – starpnozaru mākslas grupa SERDE tradīciju burtnīcā „Zaļumballe” apkopojusi atmiņas un stāstus par mazpētītu kultūras fenomenu Latvijā – zaļumballēm. Intervijās ar zaļumbaļļu muzikantiem, rīkotājiem un apmeklētājiem atklājas dažādas tradīcijai raksturīgās izpausmes.

 

Foto & video: publicitātes

TOP Komentāri

avatar