Sievietes satrauc braukšana ziemā un pa nezināmu maršrutu

Tā noskaidrots apdrošināšanas sabiedrības ERGO aptaujā internetā, kurā piedalījās vairāk nekā 1500 autovadītāju.

Arī stiprā dzimuma pārstāvjiem braukšana apgrūtinātos apstākļos, piemēram, lietū vai putenī ir izaicinājums – to atzīst 17%. Taču sievietes daudz mazāk nekā vīriešus satrauc citu šoferu rīcība, braucot agresīvi vai pārāk lēni un tādējādi radot potenciāli bīstamas situācijas uz ceļiem – to atzīst tikai nepilni 20% dāmu.

“Vīrieši ir vairāk tendēti vērtēt un kritizēt citu autovadītāju braukšanas prasmes un stilu. Aptauja kopumā parāda, ka autovadītāji drīzāk tic, ka visriskantākās situācijas rada faktori, ko viņi paši nespēj ietekmēt, piemēram, laika apstākļi vai citu šoferu rīcība. Savukārt, novērtējot situācijas, kas atkarīgas no paša vadītāja prasmēm un iemaņām, šoferi jūtas daudz pārliecinātāki,” komentē ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Piemēram, automobiļa novietošana stāvvietā vai izbraukšana no tās, kā arī kreisā pagrieziena manevrs rada satraukumu vien 4% aptaujāto. Savukārt par savām prasmēm pārvietoties apļveida krustojumos, neuzskatot to par pārāk sarežģītu situāciju, pārliecināti gandrīz visi aptaujātie.

 

Tajā pašā laikā, kā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati, tieši skrambas un bojājumi, kas gūti stāvvietās un veicot sarežģītākus pagrieziena manevrus, ir biežākais iemesls KASKO atlīdzību pieteikumiem. “Fakts, ka abu dzimumu autovadītājus situācijas autostāvvietās un krustojumos satrauc daudz mazāk nekā auto vadīšana pa apledojušu ceļu, varētu būt loģiska un skaidrojama ar to, ka automobiļa novietošana stāvvietā vai izbraukšana no tās un pagriezieni krustojumos tiek veikti daudz mazākā ātrumā. To nevar teikt par situāciju, kad, piemēram, mašīna traucas ar ātrumu 90 kilometri stundā un saslīd uz apledojušas šosejas,” norāda Ivars Vismanis.

Lasi vēl

3

TOP Komentāri

avatar
3 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
jurītisZigis Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
jurītis
Viesis
jurītis

Arī mani biedē braukšana ziemā… Brrr…

Zigis
Viesis
Zigis

Ja nemāk braukt, nav ko līst uz ceļa!

jurītis
Viesis
jurītis

Arī mani biedē braukšana ziemā… Brrr…

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši